X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

Julia Hartwig: Zbigniew Herbert w przyjaźni był bardzo szczery

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 06:00
- Był bardzo otwarty i pełen żartobliwości. Przebywanie z Herbertem było takie, że człowiek się trochę wzruszał, a troszkę śmiał - poetka wspominała przyjaźń ze Zbigniewem Herbertem.
Poetka Julia Hartwig, 2013
Poetka Julia Hartwig, 2013Foto: PR

95 lat temu, 29 października 1924 roku urodził się Zbigniew Herbert. W rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku przypominamy wyjątkowe nagrania, szczególne fotografie, rękopisy słynnych wierszy, rysunki i nieznane dotychczas materiały.

Zobacz serwis specjalny Herbert.polskieradio.pl.

Zobacz i posłuchaj, jak Julia Hartwig czyta swój wiersz "Do Zbigniewa Herberta"; wspomina wieloletnią przyjaźń, jaka łączyła ją i jej męża, Artura Międzyrzeckiego z Poetą. Nagranie z 2013 roku. 


Zobacz więcej na temat: Zbigniew Herbert

Czytaj także

Zbigniewa Herberta przypadki najdawniejsze

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 14:00
Prapradziadek jednego z największych polskich poetów nie był Polakiem - przybył na początku XIX wieku do Lwowa gdzieś z monarchii habsburskiej... Dziś rocznica urodzin Zbigniewa Herberta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

96. rocznica urodzin Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 05:55
– Pan Cogito to jegomość myślący. Wymyśliłem tę postać, żeby mówiła za mnie, bo sam nie bardzo lubię bezpośrednich zwierzeń. Ale nie zawsze się z nią zgadzam – mówił Zbigniew Herbert w jednym z archiwalnych wywiadów Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Herbert: każdy wiersz był niespodzianką

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 06:00
- Raczej pracował w nocy. W dzień odsypiał, czytał, siedział w bibliotece - opowiadała Katarzyna Herbert o codziennej pracy twórczej męża.
rozwiń zwiń