X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

"Nawet hymn był już urwany". Wspomnienia spikerki z 30 września 1939

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 05:58
- Tam [przed gmachem radia] stała gromada ludzi. To była piąta czy szósta rano. Oni wszyscy skierowali się do nas z płaczem i dziękowali nam - wspominała Joanna Poraska, spikerka Polskiego Radia. 

Od 16 września 1939 roku jedyną nadającą rozgłośnią Polskiego Radia była Warszawa II. To za jej pośrednictwem przemówienia wygłaszał prezydent stolicy Stefan Starzyński, a o sytuacji na froncie informował ppłk Wacław Lipiński. 

Starzyński przed mikrofonem Polskiego Radia ostatni raz wystąpił 23 września. Późniejsze bombardowanie elektrowni na Powiślu uniemożliwiło regularną emisję. 

- Nie było już wody. Kończył się nasz agregat, którym zasililiśmy radiostację, kiedy padła elektrownia. Jeszcze zdążyliśmy nadać "Jeszcze Polska nie zginęła" i to było wszystko. Nawet hymn był urwany - wspominała spikerka.

bm