X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

16. rocznica śmierci Jana Pawła II. "Ojczyzno moja kochana, Polsko, Bóg cię wywyższa i wyszczególnia"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 05:53
- W chwili, w której przychodzi mi wracać do Watykanu, spoglądam raz jeszcze na Was wszystkich. Z wielką radością dziękuję Bogu, że dane mi było znowu przebywać w ojczyźnie - mówił papież Jan Paweł II podczas ostatniego pożegnania z Polską, 19 sierpnia 2002. 

- Tak wielu mnie oczekiwało, tak wielu pragnęło się ze mną spotkać, nie wszystkim było to dane. Może następnym razem (...). A na koniec, cóż powiedzieć? Żal odjeżdżać! - żegnał się z Polską i Polakami Jan Paweł II.

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski - zobacz serwis specjalny

Papież Polak osiem razy w ciągu swojego pontyfikatu podróżował do Polski. Pierwsza pielgrzymka miała miejsce już rok po wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II zrezygnował z bycia "więźniem Watykanu" i odbywał liczne pielgrzymki po całym świecie. Papież odbył 104 zagraniczne pielgrzymki, odwiedził ponad 900 miejscowości w 130 krajach świata. Pierwszą zagraniczną pielgrzymką Jana Pawła II była podróż na Dominikanę, do Meksyku i na Bahama w styczniu 1979 roku.

Ostatnią zaś pielgrzymka do Lourdes 15 – 16 sierpnia 2004 roku. Jana Pawła II charakteryzowała znakomita pamięć i nieprzeciętne umiejętności lingwistyczne - często zwracał się do wiernych w ich rodzimych językach, co zaskarbiało mu ich sympatię. Większość z podróży apostolskich zaczynał słowami: "Przybywam jako papież pielgrzym".

Zobacz więcej na temat: HISTORIA Jan Paweł II

Czytaj także

Przewodniczący Episkopatu poprosił papieża o ogłoszenie Jana Pawła II patronem Europy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 16:07
Przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do papieża Franciszka z prośbą o ustanowienie świętego Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy - poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Prośbę tę, podczas kongresu "Europa Christi", wsparł kardynał Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

16 lat temu zmarł Jan Paweł II. Posłuchaj komunikatu Watykanu o jego śmierci

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 06:00
"Ojciec Święty zmarł o 21.37 w swoim apartamencie w Watykanie. Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca" tak brzmiał komunikat Stolicy Apostolskiej. 
rozwiń zwiń