X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Beata Szydło z szansą na szefowanie komisji zatrudnienia w PE

10.07.2019 09:33
W Parlamencie Europejskim dziś wybór kierownictwa wszystkich komisji. Kandydatką na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych jest była premier Beata Szydło. Takie są ustalenia między grupami i obliczenia według metody D'Hondta, nie wiadomo jednak, czy zostaną one dotrzymane.
Audio
  • Dziś wybór kierownictwa komisji w Parlamencie Europejskim. Relacja z Brukseli Beaty Płomeckiej (IAR)
Eurodeputowana Beata Szydło w Parlamencie Europejskim w Strasburgu
Eurodeputowana Beata Szydło w Parlamencie Europejskim w StrasburguPAP/Radek Pietruszka

Wczoraj liberałowie-centryści zaapelowali do innych frakcji, by nie popierały kandydatów z krajów, wobec których rozpoczęto procedurę związaną z artykułem 7 unijnego traktatu, czyli z Polski i Węgier.

Wcześniej ustalenia między grupami dotyczące podziału miejsc, wyliczone metodą D'Hondta w ubiegłym tygodniu, już zostały złamane, bo według nich stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego miało przypaść kandydatowi konserwatystów. Był nim Zdzisław Krasnodębski, który nie został wybrany. Stąd teraz pytania Polaków.

- Musimy wiedzieć, co tu się będzie działo, czy to był tylko wybryk, czy to jest jakaś część większej całości - powiedział szef konserwatystów Ryszard Legutko, który rozmawiał o tym wczoraj z liderem chadeków Manfredem Weberem. - Nie wyobrażamy sobie jakiegokolwiek agresywnego postępowania wobec nas. Albo jesteśmy w grupie, która podejmuje decyzje, albo stosuje się wobec nas środki pozaprawne i nieetyczne - dodał.

To samo dotyczy stanowisk wiceprzewodniczących. - Jest pytanie o to, czy Parlament będzie działał na dotychczasowych warunkach, tak jak w poprzedniej kadencji, gdzie nam się dobrze współpracowało, mimo wszelkich różnic politycznych - powiedział europoseł Zdzisław Krasnodębski, który jest kandydatem konserwatystów na stanowisko wiceprzewodniczącego komisji przemysłu i energii.

IAR/dad