X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jerzy Kwieciński: USA dostrzegają rozwój polskiej gospodarki

16.07.2019 12:12
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński składa wizytę w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczął ją od spotkania z amerykańskim sekretarzem handlu Wilburem Rossem. Politycy rozmawiali o wymianie handlowej pomiędzy Polską a USA oraz o amerykańskich inwestycjach w ramach Inicjatywy Trójmorza.
Audio
  • Jerzy Kwieciński: tempo rozwoju naszej gospodarki robi wrażenie (IAR)
Jerzy Kwieciński z sekretarzem handlu Wilburem Rossem
Jerzy Kwieciński z sekretarzem handlu Wilburem RossemMinisterstwo Inwestycji i Rozwoju / MIR_GOV_PL / Twitter

W rozmowie z Polskim Radiem Jerzy Kwieciński wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone dostrzegają rosnącą pozycję polityczną i gospodarczą Polski w Europie. 

- To, że nasza gospodarka rośnie w tempie około 5 proc., naprawdę robi wrażenie - wskazał minister. - Jesteśmy jedną z najszybciej rosnących gospodarek na świecie - dodał.

Minister inwestycji i rozwoju w USA

W pierwszym dniu wizyty w Waszyngtonie minister Kwieciński spotkał się także z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz ośrodka analitycznego The Atlantic Council. 

We wtorek minister ma zaplanowane między innymi spotkania w Kongresie.

W czwartek 18 lipca w Nowym Jorku minister podpisze umowę dotyczącą przystąpienia Polski do Rady Rządowej United Nations Global Compact.

Polska będzie pierwszym krajem z Europy Środkowej i Wschodniej, który przystąpi to tej organizacji.

W piątek 19 lipca Jerzy Kwieciński otworzy Kongres 60 milionów w Buffalo, którego celem jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju oraz poza jego granicami.

IAR/PR24/dad