X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wołodymyr Zełenski: nie będzie wyborów w Donbasie pod lufami karabinów

02.10.2019 13:13
- Nie może być żadnych wyborów w Donbasie pod lufami karabinów - powiedział na konferencji prasowej prezydent Wołodymyr Zełenski. Ukraina zgodziła się na zastosowanie w Donbasie tzw. formuły Steinmeiera, pod warunkiem demilitaryzacji regionu i odzyskania przez Kijów kontroli nad granicą z Rosją. 
Audio
  • Andrzej Rybałt, komentator spraw międzynarodowych, o porozumieniu grupy kontaktowej ds. sytuacji na wschodzie Ukrainy [posłuchaj]
  • Ukraina zgodziła się na zastosowanie w Donbasie tak zwanej formuły Steinmeiera, pod warunkiem demilitaryzacji regionu i odzyskania przez Kijów kontroli nad granicą z Rosją. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneroibu/ Shutterstock

Tekst "formuły Steinmeiera" ma być wprowadzony do nowego ukraińskiego prawa. Poinformował o tym prezydent Wołodymyr Zełenski.

Do porozumienia doszło podczas prac obradującej w Mińsku trójstronnej grupy kontaktowej do spraw Donbasu. Formuła zakłada przeprowadzenie w Donbasie lokalnych wyborów i nadanie regionowi specjalnego statusu.

Jak podkreślił Wołodymyr Zełenski, prawo o specjalnym statusie wejdzie w życie pod warunkiem, że w Donbasie odbędą się lokalne wybory przeprowadzone zgodnie z konstytucją i prawem Ukrainy oraz po raporcie OBWE, że wybory są ważne i odpowiadają standardom prawa międzynarodowego.

Żadnych "wyborów pod lufami karabinów" 

Oznacza to, że, jak powiedział ukraiński prezydent, żadnych "wyborów pod lufami karabinów" nie będzie. Wyjaśnił, że obecne prawo o specjalnym statusie Donbasu jest ważne do 31 grudnia tego roku.

Jak dodał, przyjęte będzie nowe prawo, w którym żadna czerwona linia nie będzie przekroczona. - Nie ma i nie będzie żadnej kapitulacji - podkreślił prezydent.

Wołodymyr Zełenski zapewnił, że niemożliwe będzie przeprowadzenie wyborów przed odzyskaniem przez Ukrainę kontroli na granicy i w sytuacji, jeśli w Donbasie stacjonować będą jakiekolwiek wojska.

Ukraiński prezydent poinformował, że w najbliższym czasie w sprawie Donbasu powinno się odbyć spotkanie przywódców państw normandzkiej czwórki, czyli Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji.

O efektach zawartego w Mińsku porozumienia z Andrzejem Rybałtem, komentatorem spraw międzynarodowych, rozmawiał Przemysław Pawełek.

IAR/dad

Białoruś: portrety królów Polski na wieży zamku w Grodnie

02.10.2019 09:37
Portrety 14 polskich królów, litewskich książąt i rzymskich cesarzy zostaną namalowane na odnawianej wieży bramy wjazdowej starego zamku w Grodnie na Białorusi. Malowidła zostaną wykonane w technice "sgraffito". To znana od wieków technika dekoracyjna malarstwa ściennego.

Poważne wzmocnienie ukraińskiej armii. Kupią kolejne Javeliny od USA

02.10.2019 09:41
Stany Zjednoczone sprzedadzą Ukrainie przeciwpancerne pociski kierowane Javelin. Za sto pięćdziesiąt rakiet władze w Kijowie zapłacą 39 milionów dolarów.

Nie żyje Karol Tendera. Walczył z określeniem "polskie obozy zagłady"

02.10.2019 11:49
Nie żyje Karol Tendera, były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz. Miał 98 lat. W ostatnich latach życia walczył z określeniem "polskie obozy zagłady".