X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ Ukrainy: potrzeba zmiany polityki w sprawie Donbasu

05.10.2019 16:48
Ukraina opracowała kilka planów uregulowania sytuacji w Donbasie. Minister spraw zagranicznych Wadym Prystajko powiedział, że Ukraina musi zrewidować dotychczasową politykę w tej sprawie.
Audio
  • Szef ukraińskiej dyplomacji o planach uregulowania sytuacji w Donbasie. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Donbas
DonbasLiukov / Shutterstock.com

Wadym Prystajko, występując w jednym z programów ukraińskiej telewizji stwierdził, że władze muszą zrewidować strategię i taktykę uregulowania sytuacji w Donbasie. Jak dodał, Ukraina będzie się starać, aby pod presją zachodnich partnerów Rosja przyjęła te rozwiązania. Szef ukraińskiej dyplomacji podkreślił, że nie może zdradzić szczegółów, ale opracował, jak to określił - plan A i plan B i przedstawił go prezydentowi. To on, według, słów Wadyma Prystajki będzie musiał podjąć trudne i skomplikowane decyzje, a następnie wytłumaczyć je społeczeństwu. Szef ukraińskiej dyplomacji, jako jedno z alternatywnych i ostatecznych rozwiązań wskazał uszczelnienie linii rozdziału sił z terytoriami opanowanymi przez separatystów, tak, aby jak się wyraził, nie przenikali stamtąd terroryści.

Ukraina w tym tygodniu podpisała zgodę na zastosowanie tak zwanej formuły Steinmeiera zakładającej przeprowadzenie w Donbasie lokalnych wyborów i wprowadzenie tam prawa o specjalnym statusie regionu.

IAR/dad