X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Jacek Czaputowicz z oficjalną wizytą w Seulu

07.10.2019 13:30
Szef polskiej dyplomacji powiedział, że Polska chciałaby przyczynić się do ograniczenia eskalacji napięć na Półwyspie Koreańskim. Nasz kraj, jako jedno z zaledwie siedmiu państw Unii Europejskiej, ma swoje stałe przedstawicielstwo dyplomatyczne w Pjongjangu.
Audio
  • Dr Nicolas Levi z Instytutu Boyma o relacjach polsko-koreańskich
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczGabriel Piętka / MSZ

Polska ma nadzieję na pozytywny wynik negocjacji rozbrojeniowych między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi - powiedział przebywający z oficjalną wizytą w Seulu szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Rozmowy amerykańskiej i północnokoreańskiej delegacji były kontynuowane w weekend, jednak strony ponownie nie doszły do porozumienia. 

Minister Jacek Czaputowicz podkreśla, że Polska chciałaby przyczynić się do ograniczenia eskalacji napięć na Półwyspie Koreańskim. Nasz kraj, jako jedno z zaledwie siedmiu państw Unii Europejskiej, ma swoje stałe przedstawicielstwo dyplomatyczne w Pjongjangu.

Szef polskiej dyplomacji wyraził przekonanie, że rozmowy rozbrojeniowe będą kontynuowane. "My przede wszystkim domagamy się od Korei Północnej przestrzegania rezolucji ONZ, jeśli chodzi o proliferację broni i przystąpienie do państw-sygnatariuszy tego paktu, w którym się one zobowiązały wyrzeknięcia się broni nuklearnej" - powiedział minister Jacek Czaputowicz.
Polska jest członkiem Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych, nadzorującej od 1953 roku zawieszenia broni między Koreą Północną i Południową.

W sobotę w Sztokholmie fiaskiem zakończyło się kolejne spotkanie robocze negocjatorów z Korei Północnej i USA. Komunistyczna Północ uważa, że rozwiązania proponowane przez Amerykanów nie spełniają jej oczekiwań.

Z dr Nicolasem Levim z Instytutu Boyma rozmawiał Przemysław Pawełek.