X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media wskazują na udział władz Rosji w zestrzeleniu Boeinga nad Donbasem

14.11.2019 16:46
Minister obrony Rosji i były szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa mogli mieć związek z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga nad Donbasem - podały rosyjskie media niezależne. Rozgłośnie Svoboda i Echo Moskwy powołują się na dane opublikowane przez międzynarodową grupę śledczą badająca przyczyny tragedii z 17 lipca 2014 roku. W katastrofie zginęło 297 osób.
Audio
  • Rosyjskie media o śladach władz FR w zestrzeleniu Boeinga nad Donbasem. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Dziennikarze przy części wraku lotu MH17
Dziennikarze przy części wraku lotu MH17Denis Kornilov/Shutterstock.com

Rosyjskie media przytaczają fragmenty rozmów prowadzonych przez separatystów z Donbasu, zarejestrowanych w trakcie wywiadowczego nasłuchu radiowego w lipcu 2014 roku. Padają tam nazwiska ministra obrony Siergieja Szojgu i dyrektora FSB Aleksandra Bortnikowa.
Opublikowane przez międzynarodową grupę śledczą rozmowy separatystów mają również wskazywać na poważne zaangażowanie Rosji w wydarzenia w separatystycznych obwodach Ukrainy - ługańskim i donieckim.

W 2014 roku Rosja podjęła agresywne działania wobec Ukrainy, które doprowadziły do zaanektowania Krymu i wybuchu krwawego konfliktu zbrojnego w Donbasie.

Działania Moskwy potępiły Stany Zjednoczone oraz państwa Unii Europejskiej, w tym Polska.

IAR/dad