X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozmowy Putin-Zełenski. Prezydent Ukrainy ocenia: był remis

10.12.2019 13:33
Jako remis określił Wołodymyr Zełenski wynik rozmów w formacie normandzkim. Ukraiński prezydent w rozmowie z ukraińskimi mediami skomentował paryski szczyt na temat Donbasu z przywódcami Rosji, Niemiec i Francji, a także swoją bezpośrednią rozmowę z Władimirem Putinem. Podczas szczytu ustalono, że do końca roku powinna się odbyć wymiana jeńców, a następne spotkanie "normandzkiej czwórki" odbędzie się za cztery miesiące.
Audio
  • Wybory w Donbasie i odzyskanie kontroli nad granicą z Rosją punktem spornym szczytu normandzkiego. O szczegółach - Paweł Buszko (IAR)
  • Jako remis określił Wołodymyr Zełenski wynik rozmów w formacie normandzkim. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Szczyt w Paryżu
Szczyt w ParyżuPAP/EPA/CHARLES PLATIAU / POOL

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że trudno mówić o wygranych podczas rozmów na szczycie w Paryżu. Jak zaznaczył, najtrudniejszą częścią rozmów z Władimirem Putinem była kwestia ewentualnych wyborów w Donbasie. Zdaniem Ukrainy - musza być one poprzedzone odzyskaniem kontroli nad granicą z Rosją. Kreml zaś uważa inaczej, powołując się na zapisy mińskich uzgodnień sprzed czterech lat. Wołodymyr Zełenski, relacjonując swoją rozmowę z prezydentem Rosji, zaznaczył, że powiedział Władimirowi Putinowi, że nie zgodzi się na to, z kolei Władimir Putin, że nie widzi innego wyjścia, ale jak dodał Wołodymyr Zełenski - uzgodniono, że rozmowy będą trwały.

Wołodymyr Zełenski poinformował, że wymiana więźniów, która ma się odbyć do końca roku, ma objąć 72 Ukraińców przetrzymywanych przez Rosjan. Ukraiński prezydent potwierdził też, że podczas jego spotkania z prezydentem Rosji omówiono kwestię podpisania kontraktu na tranzyt rosyjskiego gazu. Jak podkreślił, są większe szanse na podpisanie kontraktu według lepszych warunków, niż do tej pory proponowano. Obecna umowa kończy się wraz z nowym rokiem, a dotychczasowe pertraktacje między Rosją i Ukrainą nie przynosiły skutku.

IAR/dad

Mińsk: spotkanie opłatkowe dla Polaków

10.12.2019 09:28
Okres spotkań świątecznych wśród Polaków na Białorusi zainaugurowało w Mińsku spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Ambasadę Polski w tym kraju. W przyjęciu wspólnie z dyplomatami uczestniczyli przedstawiciele różnych polskich organizacji działających w białoruskiej stolicy, kierownictwo Związku Polaków na Białorusi oraz księża katoliccy.

Nowe wątki ws. zabójstwa obywatela Gruzji w Berlinie. Zamachowiec zdobył broń w Polsce?

10.12.2019 10:04
Rosjanin, który w sierpniu zastrzelił w centrum Berlina ubiegającego się o azyl Zelichmana Changoszwiliego, broń zdobyć mógł w Warszawie - podejrzewają niemieccy śledczy. O sprawie donosi portal Onet powołując się na niemiecki dziennik informacyjny "Tagesschau".

ABW zatrzymała obywatela Ukrainy. Jest podejrzany o przygotowywanie zamachu

10.12.2019 11:06
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela Ukrainy, którego podejrzewa o przygotowywanie się do zamachu terrorystycznego. Mężczyzna - Maksym S., który niedawno przeszedł na islam, miał rozważać zamach na galerię handlową w Puławach - uważają śledczy.

USA: projekt budżetu Pentagonu przewiduje wobec Rosji sankcje za Nord Stream 2

10.12.2019 12:06
Projekt budżetu Pentagonu na nowy rok finansowy przewiduje nałożenie na Rosję sankcji w związku z budową gazociągu Nord Stream 2, przedłuża plan wojskowej pomocy finansowej rzędu 300 mln dolarów i zawiera zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu przez Federację Rosyjską".