X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Donald Trump apeluje do Rosji o rozwiązanie konfliktu z Ukrainą

11.12.2019 11:58
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zaapelował do Rosji by rozwiązała konflikt z Ukrainą. Wezwał też w Moskwę by powstrzymała się od ingerencji w amerykańskie wybory. Amerykański prezydent przyjął w Białym Domu szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa, który podczas wizyty w Waszyngtonie rozmawiał także z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo.
Audio
  • Nowy Jork - nagroda za tłumaczenie polskiej literatury. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Donald Trump
Donald TrumpEvan El-Amin/Shutterstock.com

Wizytę w Waszyngtonie Siergiej Ławrow rozpoczął od Departamentu Stanu. Z szefem amerykańskiej dyplomacji rozmawiał między innymi o Syrii, kontroli zbrojeń i wojnie z terroryzmem. - Nasze relacje dwustronne są skomplikowane. W niektórych obszarach współpracujemy, w innych rywalizujemy - mówił Mike Pompeo. Sekretarz stanu USA poinformował, że jednym z głównych tematów rozmów była Ukraina.

- Powtórzyłem ministrowi Ławrowowi, że Krym należy do Ukrainy - dodał szef amerykańskiej dyplomacji.
Po wizycie w Departamencie Stanu minister spraw zagranicznych Rosji udał się na spotkanie z Donaldem Trumpem. - Prezydent Trump ostrzegł przed jakąkolwiek próbą ingerencji przez Rosję w amerykańskie wybory prezydenckie i zaapelował o rozwiązanie konfliktu z Ukrainą - napisano w wydanym po spotkaniu komunikacie Białego Domu. Wezwał też Rosję do wsparcia amerykańskich wysiłków w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego i zapewnienia by Iran nie wszedł w posiadanie broni jądrowej.

IAR/dad

Konrad Szymański w Brukseli: w Polsce przestrzegane są rządy prawa

10.12.2019 16:09
Około pół godziny trwała dyskusja o sytuacji w Polsce i reformach sądownictwa na unijnej naradzie ministerialnej w Brukseli w ramach procedury związanej z artykułem 7. traktatu.

Sztokholm: Olga Tokarczuk odebrała Literacką Nagrodę Nobla

11.12.2019 10:16
Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Podczas uroczystości w Filharmonii Sztokholmskiej złoty medal i dyplom polskiej pisarce wręczył król Szwecji Karol XVI Gustaw. Per Waesterberg z Akademii Szwedzkiej złożył laureatce gratulacje w języku polskim. Powiedział, że Olga Tokarczuk w swojej twórczości przekazała między innymi historię Polski leżącej na skrzyżowaniu kultur.