X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk złożył rezygnację

17.01.2020 10:48
Premier Ukrainy złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Wniosek w tej sprawie Ołeksij Honczaruk skierował do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Biuro prezydenta poinformowało, że rezygnacja szefa rządu zostanie rozpatrzona, a następnie zostanie wydana decyzja w sprawie przyjęcia dymisji.
Audio
  • Ukraina: premier podaje się do dymisji. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk
Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

W oświadczeniu szef ukraińskiego rządu nie wskazał bezpośredniej przyczyny swojej rezygnacji, napisał jednak, że w ostatnim czasie pojawiły się wyjęte z kontekstu i zmontowane nagrania fragmentów spotkań rady ministrów. Jak pisze Honczaruk, "miało z nich wynikać, że ja i mój zespół nie szanujemy prezydenta, który jest naszym politycznym przywódcą". "Zostałem premierem, by realizować program prezydenta. Jest on dla mnie wzorem uczciwości. Aby uniknąć wątpliwości co do mojego stanowiska wobec niego, napisałem wniosek o rezygnację i przedłożyłem go prezydentowi" - napisał na Facebooku Ołeksij Honczaruk. Dodał, że Wołodymyr Zełenski, któremu Ukraińcy zaufali i powierzyli najwyższy urząd w kraju, ma prawo do oceny członków swojego zespołu.

W środę wieczorem w ukraińskich mediach pojawiły się nagrania audio , na których człowiek o podobnym do niego głosie mówi "o prymitywnym" wyobrażeniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na temat gospodarki, a sam siebie nazywa "profanem" w ekonomii. Nagrań miano dokonać 16 grudnia, podczas narady szefa rządu m.in. z minister finansów Oksaną Markarową, wiceprezesem Narodowego Banku Ukrainy Kateryną Rożkową oraz zastępczynią szefa biura prezydenta Julią Kowaliw. Według źródeł agencji Interfax-Ukraina nagrania są kompilacją zapisów dwóch spotkań, które odbyły się w siedzibie rady ministrów w Kijowie w grudniu. Szefowa biura prezydenta oświadczyła, że to nie jej głos został tam utrwalony.

Na swoim profilu na Facebooku Ołeksij Honczaruk napisał, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy zespół prezydenta Ukrainy ciężko pracował nad zmianami w kraju i w tym krótkim czasie udało mu się wprowadzić wiele reform. Wśród nich wymienił między innymi przygotowanie infrastruktury gazowej do przejścia na europejskie standardy, co pozwoliło podpisać nową umowę tranzytową na surowiec i tym samym obniżyć ceny na gaz dla mieszkańców. Ołeksij Honczaruk wskazał, że Ukraina wzmocniła swoją pozycję w międzynarodowych rankingach i zmniejszyła sumę kredytów w hrywnach. Podkreślił, że współpracownicy prezydenta przygotowali "solidne podstawy do rozwoju kraju w 2020 roku", między innymi zintensyfikowali informatyzację. Od lutego zostaną wprowadzone nisko oprocentowane kredyty dla przedsiębiorców, został też przygotowany plan budowy i modernizacji dróg, szkół i stadionów. Ołeksij Honczaruk napisał też o planach wprowadzenia refundacji wielu usług medycznych.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina polityka