X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kłamstwa Putina: polskie władze szykują się na obchody w Jerozolimie

20.01.2020 15:12
Jak podało RMF FM, prezydent Andrzej Duda powołał w kancelarii sztab kryzysowy z udziałem ekspertów i historyków, którzy będą na bieżąco reagować na kłamstwa i manipulacje Władimira Putina podczas jego wystąpienia w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie
Spotkanie polityków podczas konferencji nt. Libii w Berlinie
Spotkanie polityków podczas konferencji nt. Libii w BerliniePAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN POOL / POOL

Światowe Forum Holokaustu, zatytułowane "Pamiętając o Holokauście, walcząc z antysemityzmem", organizowane jest przez Fundację Światowego Forum Holokaustu, we współpracy z Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem i pod patronatem prezydenta Izraela. Około 30 przywódców z całego świata potwierdziło swój udział.

Jak poinformował rzecznik Instytutu Yad Vashem, podczas Forum głos zabrać ma czterech przywódców reprezentujących zwycięskie kraje II wojny światowej: prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Francji Emmanuel Macron, książę Karol z Wielkiej Brytanii i wysoki przedstawiciel władz Stanów Zjednoczonych, najprawdopodobniej wiceprezydent Mike Pence. W imieniu państw-sprawców głos zabierze prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

W Jerozolimie przemawiać będzie także prezydent Rosji Władimir Putin. Po ostatniej serii jego oburzających i kłamliwych wypowiedzi na temat Polski można się spodziewać, że jego wystąpienie będzie okazją do kolejnych ataków.

Eksperci zgromadzeni w sztabie kryzysowym będą na bieżąco prostować kłamliwe i oczerniające Polaków tezy rosyjskiego przywódcy. W polskich mediach ukaże się też seria wywiadów z Andrzejem Dudą.

Z kolei w amerykańskiej i izraelskiej prasie ukaże się seria wywiadów i tekstów poświęconych historii Polski. "W ten sposób Kancelarie Prezydenta i Premiera szykują się na czwartek" – podało radio RFM FM.

W zeszłym tygodniu prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie weźmie 23 stycznia w Jerozolimie udziału w piątym Światowym Forum Holokaustu. Decyzję tę uzasadniał faktem, iż organizatorzy Forum nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta podczas uroczystości związanej z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau oraz obchodzonego 27 stycznia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.


IAR/dorzeczy.pl/PAP/dad

Gigantyczny majątek premiera Rosji. Wszystko z "wynagrodzenia" urzędnika

20.01.2020 10:50
Rodzina premiera Rosji dysponuje majątkiem wartym miliony rubli - napisał dziennik "Kommiersant". Wcześniej o ogromnych dochodach żony Michaiła Miszustina i drogich nieruchomościach informowała opozycyjna Fundacja do Walki z Korupcją.

Boris Johnson: Rosja zagraża Wielkiej Brytanii i Brytyjczykom

20.01.2020 12:58
Brytyjski premier Borys Johnson powiedział w niedzielę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że nie będzie normalizacji stosunków między obydwoma krajami, dopóki Moskwa nie zakończy swojej "destabilizującej działalności", która zagraża bezpieczeństwu. Oświadczenie szefa brytyjskiego rządu stoi w opozycji do ostatniego spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel i Władimira Putina w Moskwie, które część niemieckich mediów uznała za sygnał świadczący o chęci powrotu do współpracy obu krajów. 

Piotr Gliński odpowiada Putinowi: wyzwalanie przez ZSRR to historia rabunku

20.01.2020 15:15
Rosja uparcie przetrzymuje skarby polskiej kultury narodowej - dzieła sztuki i archiwalia zrabowane w czasie wojny lub zaraz po niej przez Związek Sowiecki. Ich zwrot Polsce jest jednym z warunków dobrosąsiedzkich stosunków - napisał w "Rzeczpospolitej" wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.