X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jacek Czaputowicz z wizytą w Macedonii Północnej, Albanii i Chorwacji

03.03.2020 12:19
Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz udaje się z wizytą do Macedonii Północnej, Albanii i Chorwacji. Wczoraj Komisja Europejska podtrzymała zalecenia dotyczące rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną.
Audio
  • J. Czaputowicz z wizytą w Macedonii Północnej, Albanii i Chorwacji. Materiał Katarzyny Ingram (IAR)
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz PAP/Leszek Szymański

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz w Albanii i Macedonii Północnej spotka się z prezydentami, premierami i ministrami spraw zagranicznych tych krajów. W Skopje na Uniwersytecie Świętych Cyryla i Metodego szef polskiego MSZ weźmie udział w debacie na temat rozszerzenia Unii Europejskiej. A w Tiranie spotka się z przedstawicielami Komisji ds. Zagranicznych oraz Komisji Integracji Europejskiej Parlamentu Albanii, a także z rektorem i studentami Uniwersytetu Tirańskiego.

Komisja Europejska zaleciła otwarcie negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną dwa lata temu. Jednocześnie wskazała obszary, w których konieczne są dalsze reformy. Mimo wypełnienia przez dwa kraje zobowiązań, jesienią ubiegłego roku unijne kraje odłożyły decyzję w sprawie rozpoczęcia negocjacji. Powodem był sprzeciw Francji, popartej przez Holandię. W poniedziałek Komisja Europejska zaproponowała zmianę metodologii oceny gotowości państw, które chcą dołączyć do wspólnoty. Niewykluczone, że unijne kraje zajmą się sprawą otwarcia negocjacji z Albanią i Macedonią Północną kolejny raz jeszcze w marcu. Polska opowiada się za szybkim rozpoczęciem negocjacji z tymi dwoma krajami.

IAR/dad