X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjska opozycja demonstruje przeciwko reformie konstytucji

14.03.2020 16:56
W Moskwie policja zatrzymała co najmniej 35 osób, które demonstrowały przeciwko reformie konstytucji. Wśród zatrzymanych jest obrońca praw człowieka Lew Ponomariow
Audio
  • Rosja: opozycja demonstruje przeciwko reformie konstytucji [posłuchaj]
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock/ Aleksandr Beliakov

Podobne demonstracje zorganizowano w Irkucku, Chabarowsku i kilku innych miastach Rosji. Jak podały służby prasowe Kremla, dziś Władimir Putin podpisał pakiet poprawek do ustawy zasadniczej, które wcześniej przyjęły obie izby parlamentu i regionalne zgromadzenia ustawodawcze. 

Rosjanie wychodzący na ulice nie akceptują forsowanej przez Kreml reformy konstytucji, ponieważ w ich ocenie jedynym jej celem jest przedłużenie władzy Władimira Putina. W ocenie uczestników antyputinowskich demonstracji, rządy obecnego prezydenta - „naruszają podstawowe zasady państwa demokratycznego, a sama reforma jest zamachem stanu”. 

Po tym, gdy pakiet poprawek do konstytucji przyjął parlament i podpisał prezydent, zostały one skierowane do Sądu Konstytucyjnego. Władimir Putin zapowiedział, że jeśli sąd wyda pozytywną opinię, to zmiany wejdą w życie, gdy zaakceptuje je większość obywateli w plebiscycie zaplanowanym na 22 kwietnia.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Rosja demonstracje