X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: rosyjskie media publikują antypolski przekaz i kłamstwa na temat zakupu szczepionek

10.03.2021 15:33
Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że rosyjskie media kolejny raz publikują antypolski przekaz, szerząc kłamstwa na temat ministra obrony narodowej. "Rosyjska propaganda twierdzi, że szef polskiego MON zapowiedział zakup rosyjskiej szczepionki na COVID19" - napisał Stanisław Żaryn na twitterze, podkreślając, że minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak nie mówił o takim zakupie, a jego wypowiedzi na ten temat zostały zmanipulowane.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.PAP/EPA/KEVIN DIETSCH / POOL

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych dodał, że rosyjskie media sugerują, iż decyzja o zakupie rosyjskiej szczepionki poza procedurami unijnymi już zapadła.

"Nieprawdziwe słowa przypisane ministrowi obrony są dla rosyjskiej propagandy pretekstem do szerzenia insynuacji przeciwko Polsce. Władze RP są oskarżane o zdradę sojuszników z Europy Środkowej, działania przeciwko europejskiej solidarności, a nawet rozbijanie wspólnoty NATO" - napisał rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

Jak podkreślił, artykuły opublikowane w mediach rosyjskich mają na celu uderzyć w wizerunek Polski oraz jej relacje z Unią Europejską i z Sojuszem Północnoatlantyckim, a także podważyć autorytet szefa MON wprowadzając chaos informacyjny.

Stanisław Żaryn zwrócił uwagę, że takie publikacje to „część prowadzonych przez Kreml działań informacyjnych, będących próbą wykazania, że Rosja jest państwem kluczowym dla zwalczania pandemii na świecie, udzielającym pomocy innym krajom". "Teksty na ten temat są również okazją dla propagandy Kremla do wzmacniania wizerunku Polski, jako kraju powszechnej rusofobii i nieracjonalnego podejścia do Rosji" - napisał rzecznik.

IAR/dad

Białoruś wydala polskiego dyplomatę. Polskie MSZ reaguje

10.03.2021 15:15
W najbliższym czasie Białoruś ma opuścić polski dyplomata Jerzy Timofiejuk z Konsulatu Generalnego w Brześciu. Białoruskie władze uzasadniają jego wydalenie tym, że brał udział w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Nowe fakty ws. wydalenia z Polski rosyjskiego konsula. Miał złamać przepisy epidemiczne

10.03.2021 14:09
Miesiąc temu decyzją polskich władz z kraju wydalony został pracownik Konsulatu Generalnego Rosji w Poznaniu. Jak ustalił portal tvp.info, mężczyzna złamał przepisy epidemiczne; mimo iż był zakażony koronawirusem i o tym wiedział, widziano go w kilku miejscach na terenie Poznania.

Pierwszy blok elektrowni jądrowej powstanie w Polsce do 2033 roku

10.03.2021 15:05
Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski wyjaśnił, że elektrownie jądrowe będą zastępowały elektrownie węglowe