X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bułgaria rozbija siatkę szpiegującą dla Rosji. Jest wsparcie MSZ Wielkiej Brytanii

20.03.2021 16:08
Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło w sobotę, po rozbiciu w Bułgarii grupy szpiegującej na rzecz Rosji, że wspiera Sofię w walce z "szkodliwą działalnością" rosyjskich służb w tym kraju, która ma na celu podważenie jej suwerenności .
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/CC7

"Wielka Brytania stoi po stronie Bułgarii przeciwko szkodliwej działalności Rosji, która ma na celu podważenie suwerenności naszego sojusznika z NATO. W pełni popieramy wysiłki Bułgarii w rozbijaniu domniemanej siatki szpiegowskiej i podejmowane kroki w celu przeciwdziałania wrogim działaniom Rosji na jej terytorium" - napisał na Twitterze brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

W piątek bułgarska prokuratura i ministerstwo obrony poinformowały o rozbiciu zorganizowanej grupy, która szpiegowała na rzecz Rosji. Na jej czele stał były oficer bułgarskiego wywiadu wojskowego. Jak podano, zatrzymano sześć osób, ale jedną wypuszczono z aresztu, gdyż współpracuje ze śledczymi. 

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja szpieg Bułgaria

Białoruś: polski aktywista Igor Bancer skazany na półtora roku kolonii karnej za udział w proteście opozycji

20.03.2021 12:15
Sąd w Grodnie na zachodniej Białorusi skazał na półtora roku kolonii karnej Igora Bancera. Polski działacz społeczny i muzyk rockowy grodzieńskiego zespołu muzycznego "Mister X" został uznany winnym naruszenia prawa podczas ubiegłorocznych protestów białoruskiej opozycji .

Andżelika Borys ponownie prezesem Związku Polaków na Białorusi

20.03.2021 11:49
Andżelika Borys po raz kolejny została wybrana prezesem Związku Polaków na Białorusi. Za dotychczasową szefową największej polskiej organizacji w tym kraju głosowała zdecydowana większość spośród 135. delegatów.

Polscy i niemieccy żołnierze na wspólnych ćwiczeniach Kuna-21

20.03.2021 14:00
Polscy i niemieccy żołnierze ćwiczą razem w Świętoszowie. W manewrach biorą udział kawalerzyści z brygady ze Świętoszowa i czołgiści z niemieckiej brygady grenadierów.

Uniwersytet Oksfordzki: Polska wśród 9 krajów Europy, które nie zamknęły miejsc pracy

20.03.2021 14:29
Polska jest jednym z dziewięciu krajów europejskich, które w czasie pandemii koronawirusa nie zamknęły ani na jeden dzień miejsc pracy, na przeciwnym biegunie jest Irlandia, gdzie były one zamknięte przez 163 dni - wynika z zestawienia Uniwersytetu Oksfordzkiego.