X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wołodymyr Zełenski: dziękuję Polsce za wspieranie Ukrainy na jej drodze do struktur europejskich

04.05.2021 08:42
- Dziękuję Polsce za twarde stanowisko w sprawie integralności terytorialnej Ukrainy oraz za to, że Polska opowiada się za nieuznawaniem aneksji Krymu - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania na Zamku Królewskim w Warszawie.
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania na Zamku Królewskim w Warszawie. PAP/Leszek Szymański

Prezydenci wystąpili na konferencji prasowej po spotkaniu dwustronnym. - Chciałbym podziękować Polsce, a szczególnie panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wspieranie Ukrainy na jej drodze do struktur euroatlantyckich. Dziękujemy Polsce za twarde stanowisko dotyczące integralności terytorialnej Ukrainy, jak również za to, że Polska jasno opowiada się za nieuznawaniem aneksji Krymu - mówił Zełenski.

- Wiem, że między naszymi państwami i narodami są pewne nierozstrzygnięte kwestie historyczne, ale jestem przekonany, że w przyszłości zostaną one rozwiązane i między nami nie będzie nieporozumień - dodał.


Prezydent Andrzej Duda dziękował za "życzliwość z jaką prezydent Ukrainy odnosi się do polskich postulatów, w tym tych mających charakter dwustronny". Wyraził nadzieję, że niebawem uda się stworzyć instytucje kulturalne w Przemyślu i we Lwowie dla Polaków mieszkających na Ukrainie i Ukraińców mieszkających w Polsce.


- Mam nadzieję, że to jest dobry przykład budowania jak najlepszych relacji polsko-ukraińskich - przekonywał Andrzej Duda.

Przyznał, że "kwestie historyczne są trudne, bo historia naszych narodów jest trudna". Prezydent dodał, że "wierzy jednak, że dzięki dobrej woli i poszukiwaniu mądrych rozwiązań także i dla naszych społeczeństw znajdziemy właściwe środki, aby kwestie historyczne budowały nasze relacje".


IAR/PAP/dad

Polscy dyplomaci solidaryzują się z represjonowanymi dziennikarzami na Białorusi

03.05.2021 16:25
"W Światowy Dzień Wolności Prasy solidaryzujemy się z niezależnymi mediami i dziennikarzami na Białorusi, którzy przeszli przez bezprecedensowe represje. Wolność prasy jest podstawową wartością dla społeczeństwa" - napisało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE na Twitterze.

Prezydent Andrzej Duda: wspieramy Ukrainę w jej drodze do NATO i UE

03.05.2021 17:30
Nieprzerwanie wspieramy Ukrainę w jej drodze do członkostwa w NATO i UE - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w Warszawie z prezydentem Ukrainy. Wołodymyr Zełenski poinformował, że zaprosił prezydenta Dudę na pierwszy szczyt Platformy Krymskiej.

Komisja Europejska: Polska oficjalnie złożyła Krajowy Plan Odbudowy

04.05.2021 08:33
Przewodnicząca Komisji Europejskiej potwierdziła, że otrzymała z Polski Krajowy Plan, który zostanie sfinansowany z unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że plan koncentruje się na kluczowych obszarach dla gospodarki - innowacyjności, przedsiębiorczości i reformie rynku pracy, transformacji ekologicznej i cyfrowej, ekologicznym transporcie i wzmocnieniu systemu opieki zdrowotnej.