X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef RE wezwał Rosję do przestrzeganie międzynarodowego prawa

15.05.2021 15:00
Charles Michel wpisem na Twitterze skomentował decyzję władz w Moskwie o opublikowaniu listy państw ze statusem "nieprzyjaznych". Są na niej Stany Zjednoczone, a z Unii Europejskiej Czechy
Audio
  • Szef RE wezwał Rosję do przestrzeganie międzynarodowego prawa [posłuchaj]
Charles Michel
Charles MichelPAP/EPA/FRANCISCO SECO / POOL

Niedawno władze w Pradze ujawniły ustalenia wywiadowcze o tym, że agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU dokonali zamachu na skład amunicji na Morawach w 2014 roku. Czechy wyrzuciły 18 Rosjan, Moskwa nakazała wyjazd 20 Czechom. 

Przewodniczący Rady Europejskiej napisał, że decyzja rosyjskich władz dotycząca "nieprzyjaznych państw" jest kolejnym krokiem zaogniającym i podważającym stosunki dyplomatyczne. "Na nic zdadzą się próby podziału Unii Europejskiej. Pełna solidarność z Czechami"- dodał Charles Michel i wezwał do Rosję do przestrzegania Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych.
W geście solidarności z Czechami kilka unijnych krajów wyrzuciło Rosjan, ale nie było wspólnej europejskiej odpowiedzi i na razie - jak wynika z wypowiedzi unijnych dyplomatów - nie będzie. Nie wydaje się też, aby w najbliższym czasie była zgoda na zaostrzenie sankcji wobec Rosji, choć zaapelował o to niedawno Parlament Europejski i lobbuje za tym kilka państw, w tym Polska.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Rada Europejska Rosja