X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia otrzymał haubice Krab

28.12.2021 15:12
14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia otrzymał pierwszą baterię armatohaubic Krab. Sprzęt przekazał żołnierzom minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
W skład baterii Krab wchodzi: wóz dowodzenia dowódcy baterii, dwa wozy dowódców plutonu, osiem 155 mm haubic Krab, dwa wozy amunicyjne, wóz remontu uzbrojenia i elektroniki oraz wóz sztabowy dowódcy dywizjonu
W skład baterii Krab wchodzi: wóz dowodzenia dowódcy baterii, dwa wozy dowódców plutonu, osiem 155 mm haubic Krab, dwa wozy amunicyjne, wóz remontu uzbrojenia i elektroniki oraz wóz sztabowy dowódcy dywizjonuŹródło: Twitter/MON

14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia otrzymał we wtorek w Rzeszowie pierwszą baterię Krab. Dywizjon działa w strukturach 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, która jest jedną z trzech brygad - nowoutworzonej na wschodzie kraju - 18. Dywizji Zmechanizowanej. W Rzeszowie mieści się dowództwo 21. Brygady Brygady Strzelców Podhalańskich.

Szef resortu obrony przypomniał, że żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, w ramach której działa dywizjon z Jarosławia, służą na granicy polsko-białoruskiej. Podkreślił, że są to doświadczeni wojskowi, którzy nie tylko podnoszą swoje umiejętności i rozwijają swoją jednostkę, ale także na co dzień bronią bezpieczeństwa ojczyzny. Zaznaczył, że ochrona granicy polsko-białoruskiej jest wyzwaniem, ale - jak mówił - dzięki wsparciu, jakiego Wojsko Polskie udzieliło Straży Granicznej, ta granica jest dziś bezpieczna. 

Błaszczak przekazując armatohaubice Krab podkreślił, że trafiają one w ręce profesjonalistów. - Ważne jest to, żeby Wojsko Polskie się rozwijało, dlatego trafił na wyposażenie 21 Brygady ten nowoczesny sprzęt - powiedział szef MON. 

Posłuchaj
00:26 11474934_1.mp3 Podczas przekazania armatohaubic KRAB 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich szef MON podkreślił, że wzmocnienie Wojska Polskiego ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa naszego kraju (IAR)

 

Podkreślił też, że "Żelazna Dywizja" powstała w 2018 r., a od tego roku - od przejścia procesu certyfikacji - stoi na straży bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO i zapewnia bezpieczeństwo wschodnich granic naszego kraju. - Ta Dywizja będzie się sukcesywnie wzmacniała - zapewnił szef MON.

Armatohaubica kalibru 155 milimetrów może prowadzić ogień na odległość do 30 kilometrów klasyczną amunicją artyleryjską oraz do 40 kilometrów amunicją z dodatkowym napędem. Kierowanie ogniem jest w pełni automatyczne. W przekazanym żołnierzom składzie są: wóz dowodzenia dowódcy baterii, dwa wozy dowódców plutonu, osiem haubic Krab, dwa wozy amunicyjne, wóz remontu uzbrojenia i elektroniki oraz wóz sztabowy dowódcy dywizjonu.

14. dywizjon artylerii z Jarosławia działa w strukturach 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, która jest jedną z trzech brygad - nowoutworzonej na wschodzie kraju - 18. Dywizji Zmechanizowanej. Dywizjon w przyszłym roku ma otrzymać kolejne dwie baterie haubic Krab.

IAR/PAP/dad

Likwidacja Memoriału. MSZ: Polska nigdy nie opuści tych wspaniałych ludzi

28.12.2021 13:29
Potępiamy decyzję rosyjskiego Sądu Najwyższego, który nakazał we wtorek likwidację stowarzyszenia Memoriał zajmującego się badaniem zbrodni stalinowskich. Polska nigdy nie opuści tych wspaniałych ludzi z Memoriału - przekazał rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

„Wolność człowieka gór”. Nowa książka z tekstami ks. Józefa Tischnera

29.12.2021 09:00
Jakie są nasze doświadczenia wolności? Według ks. Tischnera jesteśmy wolni, gdy potrafimy się tą wolnością podzielić z innymi – mówi Wojciech Bonowicz, biograf księdza profesora.