X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozmowy na linii NATO-Rosja. Jens Stoltenberg zdradził szczegóły

02.01.2022 13:54
Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg poinformował o przygotowaniach do posiedzenia Rady NATO-Rosja, które ma się odbyć za 10 dni, 12 stycznia.
Audio
  • Rosja domaga się zapewnienia, że Sojusz nie będzie rozszerzał się na Wschód (IAR/Beata Płomecka)
O przygotowaniach do rozmów NATO-Rosja poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.
O przygotowaniach do rozmów NATO-Rosja poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Alexandros Michailidis/Shutterstock

Po inwazji na Ukrainę w 2014 r. NATO zawiesiło współpracę z Rosją, ale deklarowało otwartość na dialog. Ostatnie rozmowy na linii Sojusz - Moskwa odbyły się w 2019 r. Relacje Rosji z NATO są teraz napięte w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą.


Posłuchaj
00:39 11481245_1.mp3 Rosja domaga się zapewnienia, że Sojusz nie będzie rozszerzał się na Wschód (IAR/Beata Płomecka)

 

Rosja domaga się zapewnienia, że Sojusz nie będzie rozszerzał się na Wschód i zrezygnuje z obecności wojskowej w Europie Środkowej. NATO odrzuca te żądania. Sekretarz generalny Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz jest gotowy do dialogu z Moskwą, ale pod warunkiem poszanowania podstawowych zasadach bezpieczeństwa europejskiego.

- Chodzi o prawo sojuszników do obrony terytorium NATO, a także o prawo każdego kraju do wyboru własnej drogi. W tej sprawie nie pójdziemy na żadne kompromisy - dodał szef Sojuszu.


Podkreślił, że dialog z Rosją musi też odbywać się w porozumieniu z europejskimi partnerami NATO, w tym z Ukrainą.

Działania Rosji na granicy z Ukrainą

Rosyjska eskalacja sytuacji przy granicach z Ukrainą jest nad Dnieprem najważniejszym problemem mijającego i nadchodzącego roku. Władimir Putin skoncentrował ok. 100 tys. swoich żołnierzy u granic z Ukrainą. Zdaniem ekspertów, może ich użyć do ataku, jeśli zobaczy, że wewnątrz Ukrainy narasta kryzys.

Rosja gromadziła przy ukraińskiej granicy podobne do obecnych siły już wiosną tego roku. Od ponad 7 lat prowadzi też działania bojowe w Donbasie.

IAR/dad