X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kreml: Prezydenci Putin i Tokajew rozmawiali przez telefon o sytuacji w Kazachstanie

08.01.2022 11:53
Prezydenci Rosji i Kazachstanu Władimir Putin i Kasym-Żomart Tokajew przeprowadzili w sobotę rozmowę telefoniczną, podczas której omówili temat środków, podejmowanych w celu zażegnania niepokojów w Kazachstanie - poinformował w komunikacie Krem
Audio
  • W Kazachstanie w zamieszkach zginęło kilkadziesiąt osób, wśród nich funkcjonariusze sił porządkowych - podały tamtejsze media. W związku tym prezydent Kasym-Żomart Tokajew ogłosił 10 stycznia dniem żałoby narodowej. Kazachstańskie organy ścigania wszczęły postępowania karne w związku z trwającymi od 2 stycznia demonstracjami [posłuchaj]
Prezydent Władimir Putin
Prezydent Władimir PutinPAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN POOL / POOL

Według Moskwy Kasym-Żomart Tokajew powiedział Władimirowi Putinowi, że sytuacja w Kazachstanie się stabilizuje i podziękował mu za rozmieszczenie w Kazachstanie "sił pokojowych" Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB).

"Odbyła się długa rozmowa telefoniczna prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina z prezydentem Republiki Kazachstanu Kasymem-Żomartem Tokajewem. Prezydent Kazachstanu szczegółowo poinformował o sytuacji w kraju, zauważając, że rozwija się ona w kierunku stabilizacji" - napisano w komunikacie, cytowanym przez agencję TASS. 

"W tym kontekście prezydent Kazachstanu wyraził wdzięczność za pomoc udzieloną przez partnerów z Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, a zwłaszcza Federacji Rosyjskiej" - dodano. 

Kreml w komunikacie zaznaczył, że Putin poparł pomysł Tokajewa zorganizowania w najbliższych dniach wideokonferencji z sojusznikami z ODKB, w skład której, oprócz Rosji i Kazachstanu, wchodzą Białoruś, Armenia, Tadżykistan i Kirgistan, w celu omówienia środków przywrócenia porządku w Kazachstanie. 

"Według Kasyma-Żomarta Tokajewa na obecnym etapie wymagana jest rozmowa przywódców państw członkowskich ODKB. W związku z tym zamierza on przejąć inicjatywę zorganizowania wideokonferencji Rady w najbliższych dniach. Władimir Putin poparł tę propozycję i uzgodniono, że obaj przywódcy będą w stałym kontakcie" - napisano w komunikacie. 

PAP/ks

Jens Stoltenberg: Rosja nie może narzucać ograniczeń NATO, ani tworzyć państw "drugiej kategorii"

07.01.2022 17:54
Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w piątek, podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Sojuszu, że Rosja nie może narzucać ograniczeń NATO, ani określać państw "drugiej kategorii" na peryferiach, których nie można bronić

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 07.01.2022 r.

07.01.2022 19:22
W tym wydaniu: zamieszki w Kazachstanie, objęcie przez Francję prezydencji w Unii Europejskiej i przejęcie przez Polskę przewodnictwa w OBWE.

NATO chce rozmawiać z Rosją, ale nie ustąpi w pryncypiach

08.01.2022 08:21
NATO jest otwarte na rozmowy z Rosją w sprawie uspokojenia sytuacji na granicy z Ukrainą. Nie porzuci jednak swoich sojuszników - to deklaracja ministrów spraw zagranicznych krajów Sojuszu. Politycy rozmawiali o sytuacji na Ukrainie podczas popołudniowej telekonferencji. Zwołał ją w trybie pilnym szef NATO Jens Stoltenberg.