X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy. "Nie będzie zgody na agresywną politykę Rosji"

21.01.2022 09:11
- Polska wspiera Ukrainę, jasno mówi, że nie będzie zgody na agresywną politykę Rosji - powiedział w Wiśle szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej. Jakub Kumoch odniósł się w ten sposób do czwartkowego spotkania Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego.
Audio
  • Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch powiedział, że Ukraina zasługuje na pełne poparcie świata zachodniego - Relacja Karola Surówki (IAR)
Polska wspiera Ukrainę i sprzeciwia się ustępstwom wobec Rosji
Polska wspiera Ukrainę i sprzeciwia się ustępstwom wobec RosjiTwitter.com/@BPM_KPRP

Jakub Kumoch powiedział, że Ukraina zasługuje na pełne poparcie świata zachodniego. Dodał, że rozmowy Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego będą kontynuowane w różnych formatach do późnych godzin wieczornych.

- Chcemy, aby była pełna koordynacja działań między naszymi państwami - dodał Jakub Kumoch.

Posłuchaj
00:54 11511902_1.mp3 Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch powiedział, że Ukraina zasługuje na pełne poparcie świata zachodniego (IAR)

Wpis prezydenta Ukrainy

"Produktywne rozmowy z moim przyjacielem Andrzejem Dudą są w toku" - napisał w czwartek na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski podkreślił, że wraz z Andrzejem Dudą omówił m.in. tematy wyzwań w sferze bezpieczeństwa, znoszenia przeszkód w sektorze transportu i wzmacniania interakcji energetycznych.

Szczególne okoliczności

Zastępca szefa urzędu prezydenta Ukrainy Andrij Sibiha podziękował narodowi i państwu polskiemu za niezmienne i trwałe wsparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy. Dodał, że jest to szczególnie ważne w obecnej chwili.

Andrij Sibiha podkreślił, że spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy jest dla jego kraju szczególnie istotne w momencie, gdy sytuacja na granicy z Rosją jest napięta. Dodał, że jej stabilizację można osiągnąć tylko drogą dyplomatyczną.


Zagrożenie ze strony Rosji

W trakcie spotkania w Wiśle Andrzej Duda i Wołodymyr Zełeński mieli przede wszystkim omówić kwestie zagrożenia ze strony Rosji, a także nagromadzenia rosyjskich żołnierzy i pojazdów wojskowych w pobliżu ukraińskich granic. 

W ocenie przywódców NATO nie da się wykluczyć, że mogą to być przygotowania do inwazji.

Prezydenci Polski i Ukrainy ostatni raz spotkali się w grudniu, w rezydencji ukraińskiego prezydenta w miejscowości Huta na zachodzie kraju. Andrzej Duda mówił wtedy, że "jest absolutnym przeciwnikiem ustępstw wobec Rosji" oraz że "trzeba zrobić wszystko, by zapobiec atakowi Rosji na Ukrainę".


IAR/PAP/dad