X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Koszty rosyjskiej agresji będą ogromne". Zdecydowane słowa szefa NATO po konferencji przywódców

25.01.2022 08:23
Jest zgoda, że kolejna rosyjska inwazja na Ukrainę będzie się wiązała z ogromnymi kosztami - napisał na Twitterze sekretarz generalny NATO.
Szef NATO Jens Stoltenberg uczestniczył w poniedziałkowej konferencji światowych przywódców
Szef NATO Jens Stoltenberg uczestniczył w poniedziałkowej konferencji światowych przywódcówTwitter/Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg uczestniczył w wideokonferencji zwołanej przez prezydenta USA Joe Bidena, w której wzięli udział także polski prezydent Andrzej Duda oraz przywódcy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, a także przewodniczący Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej.

Szef Sojuszu określił wspólną rozmowę jako bardzo dobrą. W komunikacie kwatery głównej napisano, że uczestnicy rozmowy podkreślili znaczenie jedności w krytycznym momencie.

Sekretarz generalny Sojuszu przypomniał konsekwentne, dwutorowe podejście NATO do Rosji - silne odstraszanie i obrona połączone z dialogiem. Przywódcy zgodzili się, że ważne jest kontynuowanie dialogu z Rosją.

Wideokonferencja odbyła się na zabezpieczonych łączach, a amerykański prezydent przeprowadził ją z pokoju dowodzenia w Białym Domu.

Amerykańscy żołnierze w stanie gotowości

Ok. 8,5 tys. żołnierzy USA zostało postawionych w stan wyższej gotowości, by móc szybko przemieścić się do Europy - oznajmił w poniedziałek rzecznik Pentagonu John Kirby. Dodał, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie ich wysłania.

Jednak John Kirby zapowiedział, że notyfikowane jednostki z USA zostaną wysłane do Europy w razie aktywacji przez Sojusz Sił Odpowiedzi NATO. W skład kontyngentu wchodziłyby m.in. Brygadowe Zespoły Bojowe (BCT), siły logistyczne, medyczne, lotnicze i wywiadowcze.

Rzecznik Pentagonu wyjaśnił, że oddziały postawione w stan podwyższonej gotowości stacjonują zarówno w USA, jak i w Europie oraz są częścią liczących 40 tysięcy żołnierzy sił NATO.

- Prezydent postawił sprawę jasno: Stany Zjednoczone będą zdecydowanie bronić swoich interesów przed działaniami Rosji uderzającymi w nas albo w naszych sojuszników i partnerów - powiedział John Kirby.


PAP/dad

Połowa Ukraińców uważa za realne zagrożenie rosyjską agresją

24.01.2022 14:47
Połowa Ukraińców uważa za realne zagrożenie rosyjską agresją. Zdaniem sporej grupy do rosyjskiej inwazji nie dojdzie. Badania opinii publicznej dotyczące tej kwestii przeprowadził Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.

Mer Kijowa zarzuca Niemcom zdradę. "Gdzie tak naprawdę stoi rząd niemiecki?"

24.01.2022 16:13
W obliczu groźby inwazji Rosji na Ukrainę, mer Kijowa Witalij Kliczko na łamach dziennika "Bild" wyraził rozczarowanie postawą Niemiec i stwierdził, że jest to "zdrada przyjaciół w dramatycznej sytuacji". Na Ukrainie panuje rozczarowanie, że rząd niemiecki obstaje przy Nord Stream 2 - podkreśla Kliczko.