X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Możemy zrobić dużo więcej". Niemiecki poseł krytykuje Scholza i wskazuje Polskę jako przykład

20.05.2022 15:04
"Nie robimy tego, co możemy! Możemy dostarczyć więcej sprzętu medycznego, możemy dostarczyć więcej sprzętu wojskowego, możemy okazać więcej współczucia" - napisał na Twitterze poseł niemieckiej partii FDP. Jak przykład dobrej reakcji podał z kolei Polskę.
Audio
  • Mija 86 dzień wojny na Ukrainie. Główne ataki Rosjan skoncentrowane są w kierunku Lisiczańska i Siewierodoniecka. To tam, według ukraińskiego Sztabu Generalnego, trwają najintensywniejsze walki w obwodzie ługańskim - relacja Pawła Buszki (IAR)
Brak działań rządu Niemiec ws. wsparcia dla Ukrainy oburzył posła FDP Marcusa Fabera
Brak działań rządu Niemiec ws. wsparcia dla Ukrainy oburzył posła FDP Marcusa FaberaJuergen Nowak/ Shutterstock/ Twitter/@MarcusFaber

Niemiecka opinia publiczna w większości (58 proc.) popiera wysłanie walczącej z Rosją Ukrainie ciężkiej broni - wynika z sondażu przeprowadzonego dla telewizji ZDF. Tymczasem rząd Olafa Scholza nie wypełnia podjętej w kwietniu decyzji Bundestagu o dostarczeniu Ukraińcom uzbrojenia.

- To gra na czas. Niemcy czekają, aż dojdzie do zawieszenia broni i nie trzeba będzie podejmować już żadnych odważnych decyzji - ocenił w rozmowie z portalem RND ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk.

"Możemy zrobić dużo więcej"

W podobnym tonie wypowiedział się na Twitterze poseł niemieckiej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) Marcus Faber, który przyznał, że "krew go zalewa", gdy słyszy, że Niemcy "robią, co mogą".

"Nie robimy tego, co możemy! Niemcy mogłyby zrobić więcej - dużo więcej. Możemy dostarczyć więcej sprzętu medycznego. Możemy dostarczyć więcej sprzętu wojskowego. Możemy okazać więcej współczucia" - napisał.

Dobry przykład Polski

"Dostarczyliśmy 0 z 380 Marderów, 0 z 800 Fuchsów, 0 z 300 Leopardów i 7 ze 120 haubic" - wyliczył Faber. "Jesteśmy republiką liczącą 83 mln ludzi" - napisał i wskazał, że "mniejsze kraje, takie jak Polska, czy Czechy, są liderami" w pomocy Ukrainie, bo wysyłają sprzęt i łatają braki. "Ukraina potrzebuje dużej pomocy, szybko" - zakończył.


Posłuchaj
00:45 buszko - spec - sytuacja .mp3 Mija 86 dzień wojny na Ukrainie. Główne ataki Rosjan skoncentrowane są w kierunku Lisiczańska i Siewierodoniecka. To tam, według ukraińskiego Sztabu Generalnego, trwają najintensywniejsze walki w obwodzie ługańskim - relacja Pawła Buszki (IAR)

PolskieRadio24.pl,Twitter,TVP.Info/mbl /dad

Ukraińcy chwalą polskie drony Warmate. "Polska ma to, czego nikt inny na świecie"

20.05.2022 11:11
Ukraińscy żołnierze w sieci chwalą polskie bojowe drony Warmate. Ich zalety docenił nawet minister obrony Ukrainy, który stwierdził, że tak zwana amunicja krążąca w rękach ukraińskiej armii skutecznie niszczy wroga. 

Ekspert: na Ukrainie Rosja mogła stracić już jedną czwartą swoich czołgów, to kolosalna liczba

20.05.2022 12:12
Od początku inwazji na Ukrainę Rosja mogła stracić już jedną czwartą swoich czołgów typu T-72, T-80 i T-90 - uważa ekspert ds. wojskowych Leo Peria-Peigne z Francuskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (IFRI), cytowany w piątek przez portal dziennika "Le Monde". To kolosalna strata - podkreśla.

Lwy z Cmentarza Orląt odsłonięte. Premier: to jasny sygnał dla wrogów Polski i Ukrainy

20.05.2022 13:44
Jednym z symboli trudnej historii polsko-ukraińskiej są słynne lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Otrzymałem wiadomość, że właśnie zostały odsłonięte. To również symboliczna, czytelna i jasna wiadomość dla wszystkich wrogów Polski i Ukrainy - napisał premier Mateusz Morawiecki.