X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Batalia o unijny budżet: Polska chce uratować spójność

10.11.2019 16:33
Początkowo planowano, że porozumienie w sprawie wydatków zostanie osiągnięte do końca roku, ale z powodu podziałów we Wspólnocie jest to niemożliwe.
Audio
  • Batalia o budżet UE. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Photo Veterok

Polityka spójności wyrównująca różnice w rozwoju państw Unii została okrojona w projekcie Komisji Europejskiej z maja ubiegłego roku. Tymczasem kraje które wpłacają do wspólnego budżetu więcej niż z niego otrzymują chcą jeszcze większych cięć.

Propozycje komentował Günther Oettinger, unijny komisarz ds. budżetu. - Jedni mówią, że budżet jest za mały, inni, ze trzeba ciąć. Jeśli w Europie chcemy mieć zgodę wszystkich to nasza propozycja jest pośrodku - stwierdził.

Polski rząd argumentuje, że na projektach wyrównujących poziom rozwoju poszczególnych regionów korzysta cała Europa. Premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu zwracał uwagę, że infrastruktura komunikacyjna, energetyczna służy docelowo wszystkim stronom.

W związku z przeciągającymi się negocjacjami najbardziej prawdopodobny scenariusz przewiduje, że do uzgodnienia dojdzie w drugiej połowie przyszłego roku - kiedy przewodnictwo w Unii Europejskiej obejmą Niemcy.

IAR/dad