X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Przyszłość relacji gospodarczych Polski z Białorusią

25.08.2020 09:48
Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski powiedział, że jeśli dojdzie do przemian wolnorynkowych na Białorusi, będzie to szansa dla polskich firm
Audio
  • Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski o relacjach gospodarczych z Białorusią [posłuchaj]
Protesty na Białorusi
Protesty na BiałorusiPAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Polityk powiedział w Polskim Radiu 24, że już teraz kontakty handlowe z Białorusią są intensywne, a w przyszłości współpraca gospodarcza może być jeszcze bliższa. Janusz Kowalski wskazał, że już teraz Białoruś importuje z Polski między innymi żywność, sprzęt RTV i meble. Podkreślił, że rodzime firmy są zainteresowane tym, aby uczestniczyć w skoku technologicznym, który może nastąpić u wschodniego sąsiada Polski. 

Wiceminister dodał, że zacieśnieniu relacji, także gospodarczych, z Białorusią będzie sprzyjało jednolite stanowisko polskich polityków wobec tego kraju. Powiedział, że szansą na jego wypracowanie jest jutrzejsze spotkanie.

Na środę premier Mateusz Morawiecki zaprosił przewodniczących klubów parlamentarnych, aby omówić wydarzenia na Białorusi. Wczoraj premier podziękował na Facebooku liderom Platformy Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz 15' i Konfederacji za przyjęcie zaproszenia do rozmowy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś gospodarka polska

Mateusz Morawiecki: w sprawie Białorusi musimy działać wspólnie

24.08.2020 13:54
- Teraz przed nami ponad trzy lata na współpracę - współpracę między rządzącymi i opozycją. Dlatego zaprosiłem przedstawicieli wszystkich obecnych w parlamencie partii opozycyjnych do dyskusji na tematy Białorusi. Tu musimy działać wspólnie - mówił w Gdyni premier Mateusz Morawiecki.

Swiatłana Cichanouska dla Polskiego Radia: protesty będą trwały, dopóki nasz naród nie osiągnie zwycięstwa

24.08.2020 19:05
- Jestem absolutnie gotowa, aby tam wrócić jeśli będę czuła się tam bezpiecznie i jeśli moje dzieci też będą mogły czuć się bezpiecznie na Białorusi - mówiła w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu Swiatłana Cichanouska, opozycjonistka i kandydatka w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi.

Białoruski polityk: w kraju widać już zaangażowanie rosyjskich propagandystów

25.08.2020 09:44
Białoruski polityk Wincuk Wiaczorka powiedział, że widać, iż w jego kraju pracę rozpoczęli już rosyjscy specjaliści od propagandy