X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy eurodeputowani pozytywnie o ustaleniach w PE ws. reformy unijnej polityki rolnej

25.10.2020 20:13
O ostatecznym kształcie przepisów zdecydują w negocjacjach przedstawiciele Europarlamentu i krajów członkowskich
Audio
  • Polscy eurodeputowani pozytywnie o ustaleniach w PE ws. reformy unijnej polityki rolnej [posłuchaj]

Polscy eurodeputowani pozytywnie ocenili piątkowe ustalenia Parlamentu Europejskiego w sprawie reformy unijnej polityki rolnej. O ostatecznym kształcie przepisów zdecydują w negocjacjach przedstawiciele Europarlamentu i krajów członkowskich.

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk uważa, że z punktu widzenia polskich interesów ważną rzeczą jest uzgodnienie, by co najmniej 30 procent z płatności bezpośrednich było przeznaczanych na programy ekologiczne. "Oznacza to, że mniejsze gospodarstwa, których w Polsce jest sporo, jeżeli będą realizowały takie ekoprogramy, a to są dosyć prościutkie rzeczy, na przykład hodowla niedużej liczby zwierząt w oparciu o własne pasze, sporo gospodarstw może je realizować od ręki, dostaną za to dodatkowe pieniądze" - podkreślił europoseł Kuźmiuk w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia, Beatą Płomecką. 

Europarlament poparł też wprowadzenie definicji "rolnika aktywnego zawodowo", o co zabierał europoseł Jarosław Kalinowski. "Tak, żeby to prawdziwi rolnicy byli beneficjentami płatności z programów rolno-środowiskowych" - wyjaśnił europoseł. Podkreślił, że umożliwi to rolnikom, szczególnie z Polski, pełne wykorzystanie unijnych funduszy. Z tegorocznego raportu PAN wynika, że 70 procent osób, które w Polsce składają wnioski o dopłaty, nie prowadzi działalności rolniczej.

IAR/ks