X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unijny szczyt w Brukseli bez porozumienia w kwestiach energetyki

17.12.2021 10:35
Unijny szczyt bez wspólnych wniosków w sprawie energetyki. Brak porozumienia na posiedzeniu Rady Europejskiej dotyczył kwestii reformy systemu handlu emisjami CO2 oraz zielonego finansowania, czyli tak zwanej unijnej taksonomii. Polska domagała się, by do tego systemu włączono zarówno energetykę jądrową, jak i gazową.
Audio
  • Unijny szczyt bez konkluzji w sprawie energetyki. O szczegółach - Karol Darmoros (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiPAP/EPA/KENZO TRIBOUILLARD / POOL

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że nasz kraj nie mógł zgodzić się na mało ambitne konkluzje. Szef polskiego rządu proponował zmiany w systemie ETS. Jak mówił, obecny mechanizm handlu emisjami "wywrócił się i nie działa". Stąd polska propozycja, by wyłączyć z tego rynku instytucje finansowe. - Wtedy ten rynek będzie ograniczony tylko do tych, którzy muszą posiadać te uprawnienia aby móc prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z przepisami. Trafiały to na w miarę podatny grunt, pewne zapisy nawet zaczęły się tam pojawiać, ale potem dwa kroki do przodu, dwa do tyłu i na takie podejście nie mogliśmy się zgodzić. Dlatego koniec końców tak puste, tak miałkie, tak mizerne zapisy, które nie dawały odpowiedzi na ten gwałtowny wzrost cen energii to nie jest coś na co Polska mogła się zgodzić - tłumaczył szef polskiego rządu.

Nierozstrzygnięta pozostała także kwestia zielonego finansowania i włączenia do unijnej taksonomii gazu i atomu. To również była propozycja Polski oraz kilku innych państw. Premier czeka teraz na nową propozycję Komisji Europejskiej. - Liczymy na to, że w najbliższych tygodniach ten dokument zostanie przyjęty zgodnie z wcześniejszymi sygnałami. Faktem jest, że jest kilka krajów na czele z Niemcami, Austrią i Luksemburgiem, które z kolei mają zupełnie inne zdanie w tej kwestii. Ale jednak jeżeli mamy iść w kierunku transformacji energetycznej, to musimy mieć możliwość finansowania niskoemisyjnych i zeroemisyjnych źródeł energetycznych - powiedział premier.

Szef Rady Europejskiej zapowiedział, że przywódcy wrócą do tej sprawy na kolejnych szczytach. Polska zapowiada również ostry sprzeciw wobec planów Komisji, by włączyć do systemu ETS gospodarstwa domowe oraz sektor transportu.

IAR/dad

Widmo rosyjskiej inwazji. Kraje UE ostrzegają o konsekwencjach w razie ataku na Ukrainę

16.12.2021 14:23
Kraje UE ostrzegają Rosję przed masywnymi konsekwencjami strategicznymi w przypadku ataku na Ukrainę. - Unia Europejska odpowie w sposób zdecydowany na każdą agresję - deklarowała Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.

93 osoby próbowały przekroczyć polsko-białoruską granicę

17.12.2021 10:04
Straż Graniczna poinformowała, że wczoraj granicę polsko-białoruską próbowały przekroczyć 93 osoby.