X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemiecki rząd zawiesi sprzedaż broni do Kazachstanu

08.01.2022 08:28
Niemiecki rząd zawiesi z powodu zamieszek w Kazachstanie eksport niemieckiej broni do tej byłej republiki radzieckiej, poinformowała w sobotę DPA powołując się na anonimowe źródła rządowe.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/ALEXANDER KUZNETSOV

W ubiegłym roku Niemcy przyznały 25 licencji eksportowych broni do Kazachstanu w wartości 2,2 mln euro. Dla niemieckich firm zbrojeniowych republika środkowoazjatycka była raczej małym klientem. Zawieszenie eksportu będzie szczególnie dotyczyło broni i środków , które mogą być użyte przeciwko cywilom.

Podobny krok, jak informuje CTK rozważają Czechy. Według raportu Ministerstwo Przemysłu i Handlu Czech posiadało w ubiegłym roku 11 licencji eksportowych o wartości 16,8 mln euro. Czeskie firmy mają licencje na sprzedaż min. broni palnej, pojazdów wojskowych, chemikaliów i „substancji przeznaczonych do kontroli zamieszek ". 

Kazachstanem w ostatnich dniach wstrząsają niepokoje, określane jako najtragiczniejsze od czasu osiągnięcie niepodległości trzy dekady temu.

Według nieoficjalnych doniesień zamieszki pochłonęły co najmniej dziesiątki ofiar śmiertelnych, setki rannych i tysiące aresztowanych.

Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew pozwolił policji i żołnierzom strzelać bez ostrzeżenia, by położyć kres obecnym niepokojom w kraju.

Human Rights Watch wezwała prezydenta do odwołania tego rozporządzenia, bowiem narusza ono prawo międzynarodowe i prawo do życia.

PAP/ks

Antony Blinken wyraził poparcie dla instytucji konstytucyjnych Kazachstanu

06.01.2022 18:51
Antony Blinken przekazał w rozmowie ze swoim kazachskim odpowiednikiem Muchtarem Tleuberdim "pełne poparcie" dla konstytucyjnych instytucji Kazachstanu i wolności mediów - podał w czwartek w komunikacie resort dyplomacji. Blinken miał też wezwać do pokojowego zażegnania kryzysu

Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska o sytuacji w Kazachstanie

07.01.2022 14:42
O wycofanie obcych wojsk z Kazachstanu zaapelowała Balli Marzec - prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska, która dziś spotkała się z ambasadorem Kazachstanu w Polsce Alimem Kirabajewem

Biały Dom zaprzecza, że przygotowuje opcje redukcji sił USA w Europie Wschodniej

08.01.2022 08:25
Biały Dom zaprzecza doniesieniom telewizji NBC, że przed rozmowami z Rosją przygotowuje opcje redukcji wojsk USA w Europie Wschodniej.