X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Rosja ograniczyła dostawy do Europy". Polscy dyplomaci o manipulacjach Gazpromu

13.01.2022 10:26
Polscy dyplomaci w Brukseli ponawiają apel o dochodzenie w sprawie manipulacji rynkowych Gazpromu. Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej zamieściło wpis na Twitterze, komentując oskarżenia szefa Międzynarodowej Agencji Energetycznej pod adresem Rosji.
Polscy dyplomaci w Brukseli ponawiają apel o dochodzenie w sprawie manipulacji rynkowych Gazpromu.
Polscy dyplomaci w Brukseli ponawiają apel o dochodzenie w sprawie manipulacji rynkowych Gazpromu.Shutterstock/BalkansCat

W jego ocenie Rosja ograniczyła dostawy do Europy o prawie jedną trzecią, co przy opróżnionych magazynach powoduje windowanie cen surowca. Podobne zarzuty stawiali przedstawiciele polskich władz i polscy europosłowie z różnych stronnictw.

"Cieszymy się, że kolejne instytucje stwierdziły to, co Polska podkreśla na unijnym forum. Unia Europejska musi natychmiast podjąć działania z wykorzystaniem wszystkich dostępnych narzędzi, by zatrzymać manipulacje rynkowe Gazpromu" - głosi wpis na Twitterze Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii.

Warszawa kilkakrotnie apelowała w tej sprawie do Komisji Europejskiej, domagając się rozpoczęcia dochodzenia antymonopolowego.


IAR/dad

Senat zagłosuje nad sankcjami na Nord Stream 2

13.01.2022 09:49
Prawdopodobnie w czwartek Senat USA zagłosuje nad projektem ustawy nakładającej dodatkowe sankcje na gazociąg Nord Stream 2. Według źródeł PAP ustawa ma małe szanse na sukces m.in. ze względu na presję ze strony administracji prezydenta Bidena.

85 lat chicagowskiego Muzeum Polskiego w Ameryce

13.01.2022 10:50
Minęło 85 lat od założenia w Chicago Muzeum Polskiego w Ameryce. Znalazły się w nim skarby polskiej kultury, sztuki i historii. Oficjalne otwarcie placówki odbyło się 12 stycznia 1937 roku z udziałem przedstawicieli rządu RP.