X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Odbudowa katedry Notre Dame. Polacy zebrali już blisko 150 tys. zł

14.07.2019 18:16
Konferencja Episkopatu Polski i Caritas Polska podsumowały trzy miesiące zbiórki po pożarze paryskiej katedry. Jak wynika z wyliczeń, Polacy zebrali bisko 150 tysięcy złotych na odbudowę Notre Dame.
Audio
  • Odpowiedź Polaków na apel o wsparcie odbudowy paryskiej katedry była natychmiastowa - podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Adrianik (IAR)
  • - Zebrane pieniądze w ciągu kilku dni trafią do proboszcza katedry Norte Dame - zapewnił dyrektor Caritas Polska (IAR)
  • Prezes jego zarządu Andrzej Rogoyski podziękował słuchaczom i dziennikarzom za zaangażowanie w akcję i serca otwarte na potrzeby bliźnich (IAR)
Katedra Notre Dame po jej pożarze. Zdjęcie ilustracyjne.
Katedra Notre Dame po jej pożarze. Zdjęcie ilustracyjne.Tatiana Dyuvbanova / Shutterstock

- Odpowiedź Polaków na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego o wsparcie odbudowy paryskiej katedry była natychmiastowa - podkreślił rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu, ksiądz Paweł Rytel-Adrianik. - Takie akcje nas uwrażliwiają. A Polacy są wrażliwi i na Syrię, i na potrzeby katedry Notre Dame po pożarze. To się czuło na każdym kroku - dodał.

Caritas Polska uruchomiło akcję SMS-ową i udostępniło konto bankowe do wpłat bezpośrednich. - Zebrane pieniądze w ciągu kilku dni trafią do proboszcza katedry Norte Dame - zapewnił dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marcin Iżycki i przypomniał, że zbiórka nadal trwa.

- Przez trzy miesiące udało się zebrać ponad 148 tysięcy złotych. Akcja nadal trwa, konto jest aktywne, można też wysłać sms o treści "ODBUDOWA" na nr 72052 - zachęcał dyrektor Caritas.

Polskie Radio przyłącza się do apelu

Do apelu przewodniczącego KEP przyłączyło się Polskie Radio. Prezes jego zarządu Andrzej Rogoyski podziękował słuchaczom i dziennikarzom za zaangażowanie w akcję i otwarte serca na potrzeby bliźnich.

- Otwieramy się na trudności innych wtedy, kiedy funkcjonujemy we wspólnocie serc. I za to serce bardzo słuchaczom i dziennikarzom dziękuję. Jeśli dajemy coś od siebie, to znacznie łatwiej jest nam żyć - podsumował prezes Polskiego Radia.

15 kwietnia około godziny 19.00 w katedrze Notre-Dame wybuchł pożar. Spłonął dach świątyni, zawaliła się iglica katedry i część stropu. W toku postępowania francuska prokuratura wykluczyła możliwość celowego podpalenia katedry. Prezydent Francji Emmanuel Macrona zapowiedział, że Notre Dame zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat. Aktualnie w świątyni trwają prace porządkowe.

PAP/IAR/dad