X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: Stanisław Karczewski oddał cześć żołnierzowi poległemu w Donbasie

18.08.2019 11:44
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski oddał cześć Ołeksandrowi Kołbunowi - ukraińskiemu żołnierzowi poległemu w Donbasie. Jak mówił, świat powinien pamiętać, że na wschodzie Ukrainy toczy się wojna. 
Audio
  • Stanisław Karczewski: trzeba pokazać światu, że tu toczy się wojna (źr.IAR)
Pogrzeb żołnierza poległego w Donbasie
Pogrzeb żołnierza poległego w DonbasieKonsulat w Łucku/Twitter

Marszałek wraz z delegacją polskich parlamentarzystów przebywał w Kostiuchnówce na Wołyniu. Pochodzący z Wołczecka w obwodzie wołyńskim 20-letni Ołeksandr Kołbun zginął 15 sierpnia w wyniku ataku prorosyjskich separatystów w obwodzie ługańskim.

W sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe wojskowego. Marszałek Karczewski złożył kondolencje rodzinie poległego ukraińskiego żołnierza. Jak zaznaczył, oddając hołd ukraińskiemu żołnierzowi chciał pokazać Europie i światu, że na Ukrainie toczy się wojna, w której giną młodzi ludzie, oraz że wojna ta powinna być jak najszybciej zakończona.

Delegacja polskich parlamentarzystów wraz z marszałkiem Karczewskim przebywała w obwodzie wołyńskim na uroczystościach poświęconych pamięci polskich legionistów poległych pod Kostiuchnówką latem 1916 roku.

IAR/dad