X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kontrowersyjna rozmowa Zełenskiego z weteranem w Donbasie

27.10.2019 15:00
Rozmawiając z weteranem walk na wschodzie kraju, prezydent potraktował go w sposób, który przez wielu komentatorów został uznany za obraźliwy
Audio
  • Kontrowersyjna rozmowa W. Zełenskiego z weteranem w Donbasie [posłuchaj]
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiPAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Wołodymyr Zełenski odwiedzając miejscowość Zołote w Donbasie wdał się w rozmowę z byłym uczestnikiem walk, który wraz z grupą weteranów protestuje przeciwko wycofaniu ukraińskich wojsk. Denys Jantar poprosił prezydenta o spotkanie z protestującymi. Wołodymyr Zełenski odpowiedział mu używając słów, które według niektórych nie licowały z urzędem prezydenta: "Denys, posłuchaj, jestem prezydentem, mam 42 lata. Nie jestem jakimś frajerem. Powiedziałem, żebyście zabrali broń. Widzę że mam przed sobą koleżkę, który mnie uważa za idiotę i zmienia temat rozmowy".

Ton i treść wypowiedzi wywołały krytykę. Dziennikarka telewizyjna Janina Sokołowa napisała, że jest jej wstyd za prezydenta, który w sposób chamski, jak to określiła, rozmawia z tymi, którzy przez ponad 5 lat bronili Ukrainy i jego samego przed rosyjską agresją. Również były więzień polityczny Kremla reżyser Ołeh Sencow napisał, że wstyd mu za zachowanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

IAR/ks