X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Małgorzata Gosiewska spotkała się uwolnionymi przez Rosję ukraińskimi jeńcami

08.11.2019 13:19
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska spotkała się w Kijowie z uwolnionymi przez Rosję jeńcami. Zaapelowała o pomoc dla tych osób, oraz o działania na rzecz uwolnienia Ukraińców wciąż przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach z powodów politycznych.
Audio
  • Ukraina - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska spotkała się uwolnionymi przez Rosję jeńcami. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Szczyt Wolności Kijów 2019 z udziałem wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej
"Szczyt Wolności Kijów 2019" z udziałem wicemarszałek Sejmu Małgorzaty GosiewskiejŹródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej/ @KancelariaSejmu

Spotkanie z uwolnionymi we wrześniu jeńcami zorganizowano w ambasadzie Rzeczpospolitej w Kijowie. Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska zaznaczyła, że społeczeństwa w Polsce i cała Europa muszą pamiętać o trwającej rosyjskiej okupacji Krymu i części Donbasu, oraz o tym, że Rosja bezprawnie więzi ukraińskich obywateli. Jak dodała, Polska pomaga i będzie pomagać Ukraińcom więzionym w Rosji. Jak zaznaczyła, Polska jest otwarta na realne projekty które pomogą tym, którym udało się wyswobodzić, oraz ich rodzinom. Małgorzata Gosiewska podkreśliła, że nasz kraj będzie się mocno angażować w działania na rzecz uwolnienia pozostałych Ukraińców przebywających w rosyjskich więzieniach.

Na spotkaniu obecny był m.in. uwolniony z Rosji ukraiński dziennikarz Roman Suszczenko. Jak podkreślił - osobom, które wracają z rosyjskich więzień potrzebna jest m.in. pomoc psychologiczna. Były więzień polityczny zaznaczył, że większość uwolnionych z Rosji doświadczyła tam tortur. Jak dodał, fizyczna rehabilitacja jest w miarę szybka, ale psychicznie dłużej się wraca do normalności, a na Ukrainie nie ma psychologów, którzy by mogli fachowo pomóc.

Na spotkaniu w polskiej ambasadzie obecni też byli dyplomaci innych krajów europejskich - m.in. ambasadorowie Hiszpanii, oraz Łotwy. Ukraińskie władze 7 września dokonała wymiany więźniów z Rosją. Na Ukrainę wróciło 11 ukraińskich cywilów i 25 wojskowych. Szacuje się, że w rosyjskich więzieniach wciąż przebywa około 100 Ukraińców więzionych z powodów politycznych.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Donbas

Polonijni dziennikarze różnym głosem o zniesieniu wiz

08.11.2019 12:24
Polonijni dziennikarze wskazują na różne aspekty zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków podróżujących do USA. Nie są pewni, czy zwiększy się ruch turystyczny, mówią o symbolicznym charakterze decyzji oraz roli Amerykanów polskiego pochodzenia w osiągnięciu sukcesu.

UOKiK nakłada rekordową karę za budowę Nord Stream 2

08.11.2019 15:02
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył rekordową w historii urzędu karę dla firmy zaangażowanej w budowę gazociągu Nord Stream 2. Spółka Engie Energy na zapłacić 172 miliony złotych, czyli równowartość 40 milionów euro, za brak współpracy z Urzędem.

Ukraina: w sobotę ma się rozpocząć wycofanie sił w Petriwskim

08.11.2019 15:09
Rozdzielanie wojsk i uzbrojenia w okolicach miejscowości Petriwske w Donbasie na wschodniej Ukrainie rozpocznie się w sobotę, 9 listopada - oświadczył w piątek przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Martin Sajdik.