X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MSZ: wandalizm na grobie UPA próbą zepsucia stosunków z Ukrainą

22.01.2020 10:37
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa wandalizm przy grobie wojowników UPA w województwie podkarpackim za próbę podważenia dobrosąsiedzkich stosunków Polski z Ukrainą i obiecuje zbadanie tej sprawy przez odpowiednie organy. O sprawie donosi ukraiński portal "Europejska Prawda" powołując się na oświadczenie MSZ opublikowane w serwisie Twitter.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePiotr Opoka / Shutterstock

"W związku z ostatnimi próbami zepsucia narodów Europy na tle historycznym obserwujemy dalsze działania mające na celu osłabienie dobrych stosunków sąsiedzkich Polski z Ukrainą. Z przykrością odnotowujemy kolejny prowokujący incydent w klasztorze - "Europejska Prawda" cytuje polski MSZ.

Ministerstwo zapewniło, że odpowiednie polskie służby zbadają tę sprawę. Jak podał portal, należy przypomnieć, że 20 stycznia doniesiono, że w Polsce na cmentarzu w pobliżu wsi Werchrata w województwie podkarpackim nieznane osoby zniszczyły tablicę na grobie żołnierzy Ukraińskiej Powstańczej Armii. Tablica z grobu żołnierzy UPA miała status legalnego miejsca pamięci w Polsce - czytamy na "Europejskiej Prawdzie". 

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca zauważył, że informacje o zniszczeniu pomnika pojawiły się w przeddzień wizyty w Polsce prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, choć sam wandalizm miał miejsce wcześniej.

Wiadomo, że prezydent Zełenski planuje przyjechać do Polski 27 stycznia z okazji 75. rocznicy wyzwolenia byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.


eurointegration.com.ua/dad

Zobacz więcej na temat: UPA Ukraina MSZ