X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Wilnie otwarto wystawę poświęconą obozowi Auschwitz

30.01.2020 16:16
W Wilnie otwarto wystawę przygotowaną w związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Przetłumaczoną na język litewski ekspozycję przygotowało Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu we współpracy z ambasadą Polski na Litwie.
Audio
  • W Wilnie otwarto wystawę poświęconą obozowi Auschwitz. Materiał Kamila Zalewskiego
Brama byłego obozu Auschwitz II-Birkenau w Oświęcimiu
Brama byłego obozu Auschwitz II-Birkenau w Oświęcimiu PAP/Andrzej Grygiel

Na wystawę, zaprezentowaną w Centrum Tolerancji Państwowego Muzeum Żydowskiego im. Gaona w Wilnie, składa się trzydzieści plansz. Zostały na nich wyjaśnione m.in. przyczyny założenia obozu, polityczne tło jego funkcjonowania oraz to, jak został przekształcony w ośrodek masowej zagłady Żydów.

Jak wyjaśnia polska ambasador na Litwie Urszula Doroszewska, w Związku Radzieckim nie wolno było upamiętniać zagłady Żydów. Nie zbierano też informacji o ofiarach oraz ludziach, którzy ich ratowali. - Ponieważ Litwa ma za sobą sowiecką przeszłość pod okupacją (radziecką), jest ważne, aby dzielić się naszym doświadczeniem dotyczącym upamiętnień - mówi Polskiemu Radiu. Ambasador dodaje, że chodzi o to, aby uświadamiać, że Auschwitz stało się od razu muzeum. - Na Litwie nie jest to tak oczywista sprawa - wyjaśnia.

W otwarciu wystawy wziął udział również m.in. szef litewskiego parlamentu Viktoras Pranckietis. - Ta wystawa to tylko jedna część tego co należy zrobić, aby upamiętnić ludzi, którzy zginęli w czasach Holokaustu - powiedział Polskiemu Radiu Pranckietis.

Oprócz tego widzom zaprezentowane zostały krótkie filmy, przygotowane specjalnie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Wystawę w Wilnie można zwiedzać do 15 marca.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Auschwitz Litwa Wilno

Jan Dziedziczak: Polonia nie może być przedmiotem gier politycznych

30.01.2020 13:06
Trzeba reagować, gdy Senat chce prowadzić alternatywną wobec rządu politykę zagraniczną. Polonia nie może być przedmiotem gier politycznych - podkreślił w czwartek sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.

Szymański: do końca roku nie zmieni się nic ws. praw Polaków w Wlk. Brytanii

30.01.2020 17:00
Do końca roku nie zmieni się nic w obszarze praw Polaków w Wielkiej Brytanii po brexicie; należy jednak wykorzystać ten czas, aby uzyskać status osoby osiedlonej - 400 tys. Polaków jeszcze tego nie zrobiło - mówił w czwartek minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Zakup linii Condor to nie pierwsza polska inwestycja w Niemczech

30.01.2020 14:59
Przejęcie niemieckich linii Condor przez polski LOT zdumiało wielu Niemców, ale nie pierwszy raz polska firma ratuje niemiecką przed bankructwem – podaje portal dw.com cytując niemiecką regionalną stację Mitteldeutscher Rundfunk.