X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa zamyka placówki oświatowe i kulturalne

12.03.2020 16:13
W związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa, litewskie władze postanowiły zamknąć wszystkie placówki oświatowe i kulturalne na dwa tygodnie. Tymczasem władze Wilna poszły o krok dalej i postanowiły, że wprowadzony od jutra zakaz, na terenie miasta będzie obowiązywał aż przez pięć tygodni.
Audio
  • Litwa zamyka placówki oświatowe i kulturalne. Relacja Kamila Zalewskiego
Panorama Wilna
Panorama WilnaShutterstock.com

Na terenie całego kraju zamknięte będą wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie. Dyrektorzy i nauczyciele otrzymali zalecenia, aby nauczanie kontynuować przez internet. Odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Dozwolona będzie jedynie organizacja wydarzeń na otwartej przestrzeni, jeśli liczba uczestników nie przekroczy stu osób. Nieczynne będą muzea, kina, kluby sportowe oraz inne miejsca służące do rekreacji czy rozrywki.

Władze Wilna zaapelowały do swoich mieszkańców, aby nie rezygnowali jednak ze spacerów czy ćwiczeń na świeżym powietrzu. Miasto zaleca też firmom, aby anulowały wyjazdy swoich pracowników za granicę oraz w miarę możliwości umożliwili im zdalne wykonywanie swoich obowiązków z domu. Wileński magistrat zapewnia, że zarówno sklepy jak i komunikacja miejska będą pracowały normalnie. Litewskie władze zalecają też swoim mieszkańcom, aby powstrzymali się przynajmniej na miesiąc od wyjazdów do innych krajów.

Na Litwie do tej pory zostały potwierdzone trzy przypadki koronawirusa.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno koronawirus