X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji fałszowane są dane o śmiertelności COVID-19

15.05.2020 13:38
W Rosji ukrywane są prawdziwe dane dotyczące liczby zgonów, pacjentów zakażonych koronawirusem - alarmują rosyjscy lekarze. Śledztwo w tej sprawie przeprowadzili dziennikarze portalu "Meduza". Według ostatnich danych, w Rosji na ponad 262 tysiące zakażonych, zarejestrowano 2418 zgonów osób chorych na COVID-19.
Audio
  • W Rosji do 262 tysięcy 843 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem. W ciągu doby zarejestrowano 10 tysięcy 598 nowych przypadków. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosjanie na ulicach Moskwy
Rosjanie na ulicach MoskwyPAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Zdaniem części rosyjskich lekarzy - liczba śmiertelnych przypadków jest zaniżona. Medycy twierdzą, że nie wszystkie stwierdzone przez nich zgony pacjentów ze zdiagnozowanym SARS-CoV-2 są dodawane do ogólnej statystyki, dotyczącej chorych na COVID-19. Także część rodzin zauważyła, że na dokumencie stwierdzającym zgon najbliższej osoby nie wspomniano o koronawirusie, choć przez cały czas pobytu w szpitalu tłumaczono im, że ich krewny choruje na COVID-19. Z kolei socjologowie i demografowie zwrócili uwagę na niezgodności i błędy w danych statystycznych. Na tej podstawie portal "Meduza" napisał, że -"rosyjscy urzędnicy świadomie ukrywają prawdziwe dane, dotyczące śmiertelności koronawirusa, aby w ten sposób retuszować regionalne statystyki".


IAR/dad