X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Blisko 8,5 tys. osób wyzdrowiało w Polsce z COVID-19. Są też nowe przypadki zakażeń

21.05.2020 11:19
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 245 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 3 kolejnych zgonach. Od wczoraj wyzdrowiało 269 osób chorych na COVID-19.
Audio
  • 5 milionów zachorowań na koronawirusa na świecie [POSŁUCHAJ]
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we WrocławiuEast News/Marek Berezowski

Testy laboratoryjne potwierdziły obecność patogenu u: 189 osób z województwa śląskiego, 16 osób z województwa wielkopolskiego, 12 osób z województwa zachodniopomorskiego, 10 osób z województwa małopolskiego, 4 osób z województwa świętokrzyskiego, 4 osób z województwa lubelskiego, 3 osób z województwa pomorskiego, 3 osób z województwa lubuskiego, 3 osób z województwa dolnośląskiego oraz 1 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego.

Resort zdrowia zawiadomił jednocześnie o śmierci trzech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 78-letni mężczyzna z Tych, 78-letni mężczyzna z Cieszyna i 60-letnia kobieta z Puław. Jak dodaje ministerstwo, wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformował także o odjęciu ze statystyk jednego przypadku zakażenia. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie przekazała raport dotyczący jednego wyniku fałszywie dodatniego.

W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 19 983 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarło w Polsce 965 osoby, które chorowały na COVID-19, a 8 452 osoby wyzdrowiały.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na kwarantannie przebywa 77 461 osób. To te, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi lub z podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

PAP/IAR/ho