X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Konwój z pomocą humanitarną wyruszył na Bałkany Zachodnie

26.05.2020 11:33
Sześć ciężarówek z ponad 70 tonami pomocy humanitarnej w postaci ubiorów ochronnych, masek chirurgicznych i płynów dezynfekujących wyruszyło we wtorek z Warszawy do krajów Bałkanów Zachodnich.
Audio
  • Polski rząd przekaże sześciu krajom Bałkanów wsparcie w związku z epidemią koronawirusa - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szymkowski vel Sęk [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MSZ

Konwój pojazdów Państwowej Straży Pożarnej zorganizowały MSZ, MSWiA oraz resort klimatu, któremu podlega Agencja Rezerw Materiałowych.

"Solidarność ma w Polsce szczególne znaczenie, to słowo ma znaczenie nie tylko historyczne, nie tylko polityczne, ale można powiedzieć, że także międzyludzkie, metafizyczne. Solidarność może być słowem kluczem do naszego dzisiejszego spotkania" – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Wiceszef MSZ oraz ambasadorowie państw, do których trafi pomoc – Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej i Serbii – podkreślali nie tylko pomoc Polski udzielaną w obliczu pandemii, ale także jej zaangażowanie w proces berliński, wspierający współpracę regionu z UE.

Komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak podkreślił, że jest to kolejna akcja pomocowa polskiej straży pożarnej. "Ludzie w Europie i na świecie mogą na nas liczyć" – zapewnił.

Za wsparcie w trudnym czasie epidemii polskiemu rządowi podziękował ambasador Republiki Serbii w Polsce Nikola Zurovac. "Ta pomoc, w momencie kiedy cały świat ma kłopot z koronawirusem, jest bardzo ważna. Dodatkowo ta pomoc wzmocni więzi między naszymi narodami" - powiedział ambasador Nikola Zurovac i dodał, że solidarność, którą Polska okazuje Bałkanom jest ważniejsza niż sama pomoc humanitarna.

Środki do walki z koronawirusem dla państw Bałkanów Zachodnich przekazała między innymi Agencja Rezerw Materiałowych. W ramach pomocy Polska przekaże kombinezony ochronne, maseczki, przyłbice i środki do dezynfekcji. Za transport na Bałkany odpowiada Państwowa Straż Pożarna. Wsparcie humanitarne na podobnych zasadach MSZ zorganizował także na Białoruś.PAP/IAR/ho


Zobacz więcej na temat: MSZ Bałkany MSWiA pomoc

W Wilnie litewscy posłowie do PE i polska ambasador uczcili pamięć Witolda Pileckiego

25.05.2020 15:57
W Wilnie litewscy europarlamentarzyści oraz polska ambasador na Litwie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego. Przy budynku, w którym przed wojną mieszkał słynny Polak, zostały złożone kwiaty i wieńce.

KE zatwierdziła polski program pożyczek dla dużych firm o wartości 2,2 mld euro

26.05.2020 08:21
Komisja Europejska zatwierdziła, wart 2,2 miliarda euro (10 mld zł), polski program pożyczek dla dużych przedsiębiorstw dotkniętych wybuchem pandemii koronawirusa.

"Kommiersant": w Europie maleje zainteresowanie rosyjskim gazem. Cena znacznie spadnie

26.05.2020 09:05
Po zakończeniu długoterminowego kontraktu z Polską na tranzyt gazu z Rosji koncern Gazprom znacznie obniżył dostawy przez gazociąg jamalski, co może być sposobem na zmniejszenie kosztów w warunkach rekordowego spadku popytu - pisze we wtorek "Kommiersant".