X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Epidemia nie odpuszcza. Trwa ostrożne luzowanie obostrzeń

07.07.2020 14:38
534 tysiące ofiar śmiertelnych koronawirusa i prawie 11,5 miliona zachorowań - tak wyglądają obecnie światowe statystyki. Światowa Organizacja Zdrowia po raz kolejny ostrzegła, że pandemia koronawirusa przyspiesza. W Europie jednak kontynuowane jest ostrożne luzowanie obostrzeń.
Audio
  • Świat walczy z pandemią koronawirusa - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Eduard Goricev

534 tysiące ofiar śmiertelnych koronawirusa i prawie 11,5 miliona zachorowań - tak wyglądają obecnie światowe statystyki. Dane dotyczące pandemii podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie. Jak informują, wyleczyć udało się 6 milionów 300 tysięcy osób. Światowa Organizacja Zdrowia po raz kolejny ostrzegła, że pandemia koronawirusa przyspiesza. W Europie jednak kontynuowane jest ostrożne luzowanie obostrzeń. Po 133 dniach przerwy w mediolańskiej La Scali odbył się w poniedziałek pierwszy koncert. W Anglii, w ramach znoszenia kolejnych ograniczeń, od soboty otwarte są puby i restauracje. Kolejne regulacje związane z epidemią znoszą Walia i Szkocja. Regionalne rządy w Cardiff i Edynburgu cały czas otwierają jednak swoje kraje ostrożniej, niż Anglia.

Po trzech miesiącach kwarantanny znów można zwiedzać Luwr. Otwarto również muzeum Rodina. Zwiedzających obowiązują jednak pewne ograniczenia.

Amerykanie powoli wracają na pokłady samolotów. W pierwszych dniach lipca liczba pasażerów niemal podwoiła się w porównaniu z początkiem czerwca. Na amerykańskich lotniskach ruch nadal jest jednak znacznie mniejszy niż przed epidemią.

Z pandemią walczy Ameryka Południowa. Brazylia odnotowuje ponad tysiąc zgonów z powodu koronawirusa dziennie. Stan Sao Paulo odnotowuje największą liczbę infekcji i zgonów. Mimo to, po ponad 100 dniach kwarantanny, w mieście na nowo otwierane są bary, restauracje, salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Unia Europejska tymczasem otworzyła granice strefy Schengen dla 15 krajów spoza Wspólnoty. Na liście tzw. bezpiecznych państw znalazły się m.in. Australia, Nowa Zelandia, Korea Południowa i Japonia. Do Unii nie wjadą natomiast Amerykanie, Rosjanie i Brazylijczycy.

IAR/PAP/ep