X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska Akcja Humanitarna wesprze potrzebujących w Libanie. To szansa na lepszą przyszłość

03.10.2020 09:35
Polska Akcja Humanitarna otwiera ośrodek szkoleniowy na przedmieściach Bejrutu. Organizacja chce w ten sposób pomóc mieszkańcom stolicy Libanu. Od kilkunastu miesięcy przez kraj przetacza się ogromny kryzys finansowy, a sytuację dodatkowo pogarszają pandemia koronawirusa oraz zniszczenia po gigantycznej eksplozji w porcie w Bejrucie w sierpniu.
Audio
  • Liban - PAH otwiera ośrodek szkoleniowy - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
W Libanie systematycznie rośnie bezrobocie, a ponad połowa mieszkańców żyje na skraju ubóstwa
W Libanie systematycznie rośnie bezrobocie, a ponad połowa mieszkańców żyje na skraju ubóstwaPAP/EPA/WAEL HAMZEH
Tworzony przez Polską Akcję Humanitarną ośrodek powstanie na południowych przedmieściach Bejrutu. PAH będzie tam prowadzić szkolenia z robotyki, druku 3D, programowania czy prowadzenia własnego biznesu. Ma to pomóc podnieść umiejętności zawodowe zarówno Libańczyków, jak i syryjskich i palestyńskich uchodźców z pobliskiego obozu.
- Te innowacyjne szkolenia dadzą szansę kursantom na znalezienie dobrego i stabilnego zatrudnienia. Część osób otrzyma też granty finansowe na założenie własnej działalności, dzięki czemu staną się bardziej samodzielni w przyszłości - mówi rzecznik PAH Rafał Grzelewski.

W Libanie systematycznie rośnie bezrobocie, a ponad połowa mieszkańców żyje na skraju ubóstwa. Coraz więcej osób pozbawionych jest możliwości edukacji powyżej szkoły podstawowej.

PAH ocenia, że w ośrodku w Bejrucie na szkolenia będzie chodzić ok. 600 osób. Na miejscu prowadzone mają być też zajęcia psychologiczne. Zarówno Libańczycy, jak i uchodźcy coraz częściej bowiem cierpią na różnego rodzaju traumy.

Pieniądze na utworzenie placówki pochodzą z funduszy polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


IAR/dad

Siedlecki uniwersytet otwarty na Białorusinów

01.10.2020 15:01
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach jest gotowy na przyjęcie studentów z Białorusi. Na antenie Radia Podlasie zapewnił o tym rektor uczelni prof. Mirosław Minkina. UPH oferuje blisko czterdzieści kierunków studiów.

Radio Deutschlandfunk przeprasza za sfałszowane słowa o finansowym "zagłodzeniu" Polski

02.10.2020 09:09
"Od redakcji: w pierwszej wersji sfałszowaliśmy oświadczenie Katariny Barley, wyolbrzymiając je. Naprawiliśmy ten błąd i przepraszamy" - takie oświadczenie ukazało się na portalu radia Deutschlandfunk, pod tekstem omawiającym wywiad z niemiecką wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego Katariną Barley.

Wiceszef MSZ o słowach Katariny Barley: w debacie publicznej to nieakceptowalny język

02.10.2020 10:49
Biorąc pod uwagę historię Niemiec, a zwłaszcza XX wieku, II wojny światowej, myślę, że każdy polityk niemiecki powinien być tym bardziej ostrożny - mówił wiceszef MSZ Marcin Przydacz o wypowiedzi wiceszefowej PE Katariny Barley. Ten język jest nieakceptowalny w debacie publicznej - dodał.