X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Świąteczna pomoc dla Polaków ze Wschodu

03.04.2021 15:15
Wielkanoc i dni ją poprzedzające to czas zbiórek charytatywnych, wysyłania darów do potrzebujących, wspierania najuboższych – w czasie pandemii to wsparcie jest szczególnie ważne.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Na przedświąteczną pomoc co roku mogą liczyć najubożsi, ale także Polacy ze Wschodu, na rzecz których w kraju przeprowadzane są zbiórki darów.

Między innymi Fundacja Polskich Wartości ze Szczecina dostarczyła Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie 500 paczek żywnościowych, kilkadziesiąt paczek z artykułami chemicznymi i szkolnymi oraz sprzęt AGD, a także oczyszczacz powietrza dla wileńskiego hospicjum.

Na Litwę trafiło także prawie dwie i pół tony darów, przywiezionych przez wolontariuszy z Rzeszowa. Żywność, artykuły szkolne, środki chemiczne i higieniczne trafiły do polskich rodzin w Wilnie i rejonie solecznickim.

Czy święta Wielkiej Nocy to czas szczególny, kiedy stajemy się lepsi i chętniej pomagamy? O to ks. Pawła Dierzkowskiego, wicedyrektora Caritas Polska zapytała Ewa Plisiecka.

Bp Lechowicz do Polonii: winniśmy pracować nad naszą nadzieją, by uwidaczniała się w naszym postępowaniu

03.04.2021 14:45
Winniśmy być czujni i pracować nad naszą nadzieją, by ona się uwidaczniała w naszym postępowaniu - napisał bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w życzeniach wielkanocnych skierowanych do Polonii.

Polacy w Rosji święcą pokarmy i przygotowują się do Wielkanocy

03.04.2021 13:22
Polacy mieszkający w Rosji bez ograniczeń mogą uczestniczyć w uroczystościach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W związku ze stabilną sytuacją epidemiczną, władze Rosji nie wprowadziły rygorów, które uniemożliwiałby wiernym odwiedzanie świątyń.

Policja przerwała nabożeństwo w polskim kościele w Londynie

03.04.2021 14:17
Funkcjonariusze brytyjskiej policji weszli do polskiego kościoła w londyńskim Balham, przerwali liturgię i nakazali wiernym opuścić świątynię. Policjanci twierdzili, że doszło do złamania ograniczeń związanych z pandemią.