X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: opozycjonista Wiktar Babaryka odmówił zeznań w Sądzie Najwyższym

06.04.2021 15:36
W Sądzie Najwyższym w Mińsku we wtorek miały rozpocząć się przesłuchania Wiktara Babaryki. Jednak znany bankier którego nie dopuszczono do udziału w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich odmówił składania zeznań.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Zolnierek

Portal internetowy "TUT.by" /czyt. TUT.baj/ poinformował, że Wiktar Babaryka na rozprawie sądowej oświadczył, że jego proces ma charakter polityczny i odmówił odpowiedzi na pytania oskarżenia. Bankier został zatrzymany w czerwcu ubiegłego roku . W tym czasie jego sztab wyborczy miał zebranych rekordowe dla opozycyjnego polityka ponad 400 tysięcy podpisów poparcia. Wielu spodziewało się, że będzie najpoważniejszym rywalem w wyborach dla urzędującego prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Jednak po zatrzymaniu nie został dopuszczony do udziału w wyborach prezydenckich. Został oskarżony o pranie pieniędzy i przyjmowanie dużych łapówek. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

Aleksander Łukaszenka: Polska prowadzi "brudną grę" wobec Białorusi

06.04.2021 14:19
"Ostatnią kroplą" w stosunkach Białorusi z Polską nazwał we wtorek Alaksander Łukaszenka "próby heroizacji bandytów i przestępców wojennych". Na naradzie dotyczącej polityki zagranicznej ocenił, że Polska prowadziła wobec jego kraju podwójną grę.

Stanisław Żaryn w "Washington Examiner": Polska opisywana jest jako współsprawca Holokaustu

06.04.2021 14:56
Polska od dłuższego czasu jest obiektem bezpodstawnych oskarżeń wykorzystujących historię II wojny światowej oraz niesprawiedliwych interpretacji stosunków między Polakami i Żydami - pisze na łamach "Washington Examiner" rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w tekście pt. "Majstrowanie przy faktach na temat roli Polski w Holokauście".