X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Microsoft: rosyjscy hakerzy zaatakowali ponad 150 organizacji

28.05.2021 09:37
Microsoft poinformował, że rosyjscy hakerzy odpowiedzialni za zeszłoroczny atak na program SolarWinds, obsługujący m.in. agencje rządowe USA, tym razem uderzyli w ponad 150 organizacji, w tym organizacje humanitarne i broniące praw człowieka.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Shutterstock/Portrait Image Asia

Amerykański koncern poinformował w czwartek późnym wieczorem czasu miejscowego, że grupa hakerska Nobelium zaatakowała ok. 3 tys. kont mailowych ponad 150 organizacji w 24 państwach, przeważnie jednak w USA. Wśród celów znalazły się agencje rządowe w USA i innych krajach, think tanki, strony firm konsultingowych, a także organizacje humanitarne czy praw człowieka.

"Ataki te wydają się kontynuacją licznych wysiłków Nobelium, żeby poprzez zbieranie informacji wywiadowczych uderzyć w agencje rządowe zaangażowane w politykę zagraniczną" - napisał wiceprezes Microsoft ds. bezpieczeństwa i zaufania klientów Tom Burt w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej firmy. Nie podał, ile ataków mogło być skutecznych.

Włamanie na konto USAID

Hakerzy włamali się na konto e-mail marketingu Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) i poprzez nie rozpoczęło ataki metodą spear phishingu (spersonalizowanego podszywania się w celu wyłudzenia poufnych informacji). "To kolejny przykład na to, jak cyberataki stały się narzędziem wybieranym przez coraz większą liczbę państw do osiągania celów politycznych" - przekazał Microsoft w oświadczeniu.

W grudniu ubiegłego roku doszło do zmasowanego ataku hakerskiego na USA. Wykorzystując lukę w popularnym programie firmy SolarWinds, hakerzy zdołali zinfiltrować sieci co najmniej dziewięciu rządowych agencji, wielu firm prywatnych i think tanków. Waszyngton oskarżył o atak Rosję, ale nie jest znana ani wartość wywiadowcza ani pełna skala tamtego włamania.


PAP/dad

Rodzice Ramana Pratasiewicza zaapelowali do krajów UE i USA o pomoc w uwolnieniu ich syna

27.05.2021 14:48
Rodzice Ramana Pratasiewicza - Natalia i Dzmitry - zaapelowali na czwartkowym briefingu w Warszawie do przywódców krajów Unii Europejskiej i USA o pomoc w uwolnieniu ich syna, aresztowanego przez reżim Alaksandara Łukaszenki.

Prezydent: należy dołożyć wszelkich starań, aby wymusić na Rosji przestrzeganie prawa międzynarodowego

27.05.2021 15:06
Należy dołożyć wszelkich starań w przestrzeni międzynarodowej, aby wymusić na Federacji Rosyjskiej przestrzeganie prawa międzynarodowego; Polska obejmuje w przyszłym roku przewodnictwo w OBWE i będziemy te tematy na forum OBWE na pewno podnosić - powiedział prezydent Andrzej Duda w Tbilisi.

Andrzej Duda potwierdził wsparcie euroatlantyckich aspiracji Gruzji i zapowiedział dostawy szczepionek

27.05.2021 19:00
Wsparcie euroatlantyckich aspiracji Gruzji i potwierdzenie woli dostarczenia jej szczepionek przeciw Covid-19 to główne wnioski ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili. - Jesteśmy bardzo dumni, że w Polsce mamy tak duże wsparcie - mówiła przywódczyni. Prezydent Duda spotkał się ze swą gruzińską odpowiedniczką w czwartek podczas oficjalnej wizyty w Gruzji.