X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa zaleca mieszkańcom unikanie chińskich smartfonów

23.09.2021 12:40
Litwa zaleca mieszkańcom unikanie kupowania popularnych chińskich smartfonów. Zdaniem Wilna urządzenia mogą mieć funkcje cenzurujące oraz inwigilujące. Analizie poddano telefony, które posiadają możliwość obsługiwania sieci 5G.
Audio
  • Litwa zaleca mieszkańcom unikanie chińskich smartfonów. Materiał Kamila Zalewskiego
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/igorstevanovic

Ministerstwo obrony Litwy podaje, że flagowe, chińskie telefony, które dostępne są w Europie, mają wbudowaną zdolność do wykrywania i cenzurowania blisko 450 terminów. Wśród nich są takie słowa-klucze jak np. "Niech żyje niepodległość Tajwanu", "Głos Ameryki" czy "Wolny Tybet". Wybrane urządzenia sprawdziło litewskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego. W przypadku jednego z modeli smartfonów badania wykazały, że możliwości jego oprogramowania zostały w Unii Europejskiej wyłączone, ale można je uruchomić zdalnie w dowolnym miejscu i czasie. Resort obrony podaje, że najlepszym rozwiązaniem dla mieszkańców Litwy będzie niekupowanie chińskich urządzeń oraz pozbycie się tych, z których obecnie korzystają.

Stosunki Litwy z Chinami nie są najlepsze. Ma to związek z utworzeniem w Wilnie Tajwańskiego Przedstawicielstwa. Jest to pierwszy przypadek użycia nazwy wyspy w jednym z biur Tajpej w Europie. W związku z tym w sierpniu Chiny odwołały swojego ambasadora na Litwie i zażądały od władz w Wilnie wycofania swojego dyplomaty w Pekinie.


IAR/dad

Straż Graniczna wypatrzyła na granicy białoruskich żołnierzy. Żaryn: mają karabiny snajperskie

23.09.2021 08:53
Funkcjonariusze Straży Granicznej obserwują po białoruskiej stronie granicy funkcjonariuszy bądź żołnierzy, których umundurowanie i wyposażenie może wskazywać, że nie są to służby graniczne - poinformowała w środę SG. Informacje te potwierdził rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn

Zbigniew Rau spotkał się z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem

23.09.2021 09:20
Szef MSZ Zbigniew Rau spotkał się w środę wieczorem czasu lokalnego w Nowym Jorku ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Rozmowa dotyczyła zbliżającego się przewodnictwa Polski w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Stanisław Żaryn: Rosja chce skłonić Polskę, by nie dążyła do niezależności

23.09.2021 10:11
Do obszarów walki informacyjnej prowadzonej przez Rosję i Białoruś należy polityka energetyczna, Rosja próbuje skłonić Polskę, by zaniechała uzależniania się od rosyjskich dostaw – podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.