X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Deportowano z Polski obywatela Tadżykistanu. Stanisław Żaryn: dostał się do Polski z Białorusi

20.12.2021 11:37
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych powiedział, że 10 listopada z Polski został deportowany obywatel Tadżykistanu. ABW uznało wspomnianego mężczyznę za osobę, która zagraża bezpieczeństwu RP.
Rzecznik prasowa SG poinformowała, że rozpoczną się misje identyfikacyjne imigrantów
Rzecznik prasowa SG poinformowała, że rozpoczną się misje identyfikacyjne imigrantówTwitter.com/@Straz_Graniczna

Stanisław Żaryn poinformował, że deportowany mężczyzna stanowił zagrożenie. - 10 listopada z Polski został deportowany obywatel Tadżykistanu. To jest mężczyzna, który został zidentyfikowany przez ABW jako osoba zradykalizowana religijnie, sympatyk Państwa Islamskiego. Ten mężczyzna został zidentyfikowany wśród tych cudzoziemców, którzy przybyli do Polski z Białorusi. On w kwietniu przekroczył granicę białorusko-polską, już w ramach tego szlaku organizowanego przez służby specjalne Białorusi - powiedział Stanisław Żaryn.

- Ten mężczyzna, zgodnie z praktyką, trafił do ośrodka strzeżonego SG. Został wcześniej zatrzymany na terenie Polski. Już przebywając w ośrodku SG, ten mężczyzna przejawiał symptomy daleko idącej radykalizacji religijnej. Został objęty specjalną procedurą weryfikacyjną. ABW zbierała dane na jego temat i ustaliła, że jest on osobą silnie zradykalizowaną, osobą sympatyzującą z Państwem Islamskim - kontynuował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. - To jest kolejna osoba, która została uznana przez ABW jako osoba, która zagraża bezpieczeństwu RP - podsumował.

Służby: trafił do Polski nielegalnie

Służby specjalne opublikowały specjalny komunikat w tej sprawie. "Cudzoziemiec przedostał się do Polski nielegalnym szlakiem migracyjnym, zorganizowanym przez białoruskie służby. Następnie został zatrzymany przez Straż Graniczną i trafił do ośrodka strzeżonego SG.

Podejmowana w ośrodku aktywność zatrzymanego wskazywała na jego radykalizację religijną. ABW, prowadząc swoje działania z zakresu przeciwdziałania terroryzmowi, ustaliła, że ww. mężczyzna jest islamskim radykałem i sympatykiem Państwa Islamskiego. W związku z ustaleniami ABW Tadżyk został objęty detencją. Jednocześnie z uwagi na zagrożenie dla RP wszczęto procedurę deportacji. Ostatecznie w dniu 10 listopada br. obywatel Tadżykistanu został wydalony z Polski.

Odilkhon S. otrzymał decyzję komendanta właściwej terenowo placówki Straży Granicznej o zobowiązaniu do powrotu do kraju pochodzenia oraz o zakazie ponownego wjazdu do Polski i państw strefy Schengen na okres 3 lat." - poinformowano.

S. oprócz decyzji straży granicznej o zobowiązaniu do powrotu do kraju pochodzenia otrzymał też zakaz ponownego wjazdu do Polski i państw strefy Schengen przez trzy lata.

W komunikacie po konferencji Żaryn przypomniał, że pod koniec września minister koordynator służb specjalnych i minister obrony poinformowali o weryfikacji 200 przebywających w ośrodkach strzeżonych straży granicznej cudzoziemców.

- Informacje dotyczące aż jednej czwartej weryfikowanych osób wykazały możliwe powiązania z działalnością kryminalną, w tym zorganizowaną przestępczością i terroryzmem - podał Żaryn w poniedziałkowym komunikacie.

Zaznaczył, że jedna ze sprawdzanych osób utrzymywała kontakty ze specjalistą Państwa Islamskiego od materiałów wybuchowych. - Ten człowiek został zatrzymany na terenie Unii Europejskiej pod zarzutem przygotowywania zamachu terrorystycznego - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.


PAP/dad

Andrzej Duda rozpoczął wizytę na Ukrainie. W poniedziałek weźmie udział w szczycie Trójkąta Lubelskiego

19.12.2021 21:00
Poniedziałkowe rozmowy w ramach Trójkąta Lubelskiego dotyczyć będą między innymi sytuacji na granicy z Białorusią oraz wsparcia Ukrainy w obliczu nacisku ze strony Rosji. Spotkanie odbędzie się w rezydencji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Hucie w ukraińskich Karpatach.