X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjski pisarz Wiktor Szenderowicz ucieka z Rosji

11.01.2022 12:07
Rosyjski pisarz i opozycyjnych publicysta Wiktor Szenderowicz ucieka z Rosji. Jak sam poinformował - nie da się zastraszyć i nie pozwoli, żeby zakneblowano mu usta. Wcześniej z Rosji wyjechała część opozycjonistów związanych z Aleksiejem Nawalnym oraz niezależnych komentatorów, prawników i działaczy obywatelskich.
Audio
  • Rosyjski pisarz i opozycyjnych publicysta Wiktor Szenderowicz ucieka z Rosji. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Sergey Bezgodov

Wiktor Szenderowicz poinformował, że grozi mu proces karny w związku z publikacjami dotyczącymi biznesmena Jewgienija Prigożyna, którego media w Rosji nazywają "kucharzem Putina". "Zrozumiawszy, że dziennikarzy nie powstrzymają grzywny, kremlowski kucharz przeszedł do szantażu procesami karnymi" - napisał w internecie rosyjski publicysta. Wiktor Szenderowicz zwrócił uwagę, że w Rosji nie ma niezależnych i sprawiedliwych sądów, więc mając do wyboru siedzenie w domowym areszcie w kagańcu postanowił wyjechać z Rosji.

Wcześniej z Rosji wyjechali zagraniczni dziennikarze pracujący między innymi dla BBC i Ukraińskiej Niezależnej Agencji Informacyjnej. W uzasadnieniu decyzji zwrócili uwagę, że obawiają się o swoje bezpieczeństwo. W 2021 r. Rosję opuściła część współpracowników Aleksieja Nawalnego. Opozycjoniści uciekli z kraju w obawie przed aresztowaniem. Podobne decyzje podjęli także, niektórzy prawnicy i działacze obywatelscy.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja represje

Paweł Jabłoński o rozmowach w Genewie: Rosja stara się podnosić stawkę, wywierać coraz większą presję

11.01.2022 09:27
Utrzymane w bojowym tonie komunikaty rosyjskie po spotkaniu w Genewie pokazują, że Rosja cały czas stara się podnosić stawkę, wywierać większą presję; dobrze, że ze strony amerykańskiej mamy jednoznaczną odpowiedź, że na te żądania zgody być nie może - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Na Ukrainie aresztowano rosyjskiego agenta planującego zamachy

11.01.2022 10:57
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o wykryciu i aresztowaniu agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego, który miał przygotowywać "serię zamachów" w obwodzie odeskim. Obcokrajowca zatrzymano na gorącym uczynku - podały ukraińskie służby.