X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Republikanie chcą przyspieszenia sprzedaży Abramsów do Polski. "To byłby ważny sygnał dla Kremla"

25.01.2022 08:57
Troje republikańskich kongresmenów wezwało Pentagon do szybszego zatwierdzenia sprzedaży Polsce czołgów Abrams. Jak stwierdzono w opublikowanym liście, decyzja w tej sprawie wysłałaby sygnał "zarówno NATO, jak i Kremlowi".
Republikańscy kongresmeni wezwali Pentagon do przyspieszenia sprzedaży Polsce czołgów Abrams
Republikańscy kongresmeni wezwali Pentagon do przyspieszenia sprzedaży Polsce czołgów AbramsPAP/EPA/VALDA KALNINA

Autorami listu są najwyżsi rangą Republikanie zasiadający w komisjach ds. sił zbrojnych oraz wywiadu, Mike Rogers i Mike Turner, a także kongresmenka Lisa McClain. Politycy wezwali ministra obrony Lloyda Austina do przyspieszenia zatwierdzenia sprzedaży czołgów i przesłania notyfikacji do Kongresu.

"Ten wniosek (o zatwierdzenie) zalega od lata 2021 r. i uważamy, że powinien zostać maksymalnie przyspieszony, by pomóc w odstraszeniu rosyjskiej agresji" - podkreślają Republikanie.

Ważny sygnał dla Kremla

Według polityków, przyspieszenie sprzedaży 250 czołgów M1A2 Abrams, "wysłałoby ważny sygnał zarówno NATO, jak i Kremlowi, szczególnie kiedy Rosja gromadzi siły wokół Ukrainy".

"Poza tym, wyposażenie Polski w czołgi M1A2 pomogłoby na wymianę sprzętu z sowieckiej epoki w strukturze polskich sił, tym samym wzmacniając interoperacyjność z siłami USA i NATO, a jednocześnie wzmacniając amerykańską bazę przemysłową" - napisali kongresmeni.

Chęć zakupienia 250 amerykańskich czołgów polski rząd zapowiedział już w ubiegłym roku, zaś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oświadczył, że pierwsza partia maszyn powinna trafić do Polski w 2022 r.

Czołgi są produkowane przez koncern General Dynamics w fabryce w Limie w stanie Ohio.


PAP/dad

Połowa Ukraińców uważa za realne zagrożenie rosyjską agresją

24.01.2022 14:47
Połowa Ukraińców uważa za realne zagrożenie rosyjską agresją. Zdaniem sporej grupy do rosyjskiej inwazji nie dojdzie. Badania opinii publicznej dotyczące tej kwestii przeprowadził Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.

Mer Kijowa zarzuca Niemcom zdradę. "Gdzie tak naprawdę stoi rząd niemiecki?"

24.01.2022 16:13
W obliczu groźby inwazji Rosji na Ukrainę, mer Kijowa Witalij Kliczko na łamach dziennika "Bild" wyraził rozczarowanie postawą Niemiec i stwierdził, że jest to "zdrada przyjaciół w dramatycznej sytuacji". Na Ukrainie panuje rozczarowanie, że rząd niemiecki obstaje przy Nord Stream 2 - podkreśla Kliczko.

"Koszty rosyjskiej agresji będą ogromne". Zdecydowane słowa szefa NATO po konferencji przywódców

25.01.2022 08:23
Jest zgoda, że kolejna rosyjska inwazja na Ukrainę będzie się wiązała z ogromnymi kosztami - napisał na Twitterze sekretarz generalny NATO.